Binance’e Bir Ülkeden Daha Yeşil Işık Geldi

İlayda Peker

Elde edilen son bilgilere göre Bahreyn Merkez Bankası, kripto para borsası Binance‘e bugün ülkede faaliyet göstermesi için yeşil ışık yaktı.

Binance İçin Önemli Hamle

Bahreyn tarafından verilen kripto varlık servis sağlayıcı lisansı, Binance‘in Orta Doğu’daki ilk düzenleyici onayını işaret ediyor. Bloomberg’e göre Binance’in, komşu Dubai’de bir genel merkez kurmak da dahil olmak üzere bölgedeki operasyonlarını artırmak istediği bildiriliyor. Ayrıca borsa, Dubai Dünya Ticaret Merkezi Otoritesine kripto düzenleyici çerçevesinin geliştirilmesinde yardımcı oluyor.

Bunlara ek olarak Bahreyn’in kripto varlık hizmet sağlayıcı lisansı, firmaların Bahreyn düzenleyicilerinin gözetimi altında müşterilere kripto varlık işlemleri, saklama hizmetleri ve portföy yönetimi sağlamasına olanak tanıyor. Binance, Japonya, Almanya ve Birleşik Krallık da dahil olmak üzere bir dizi yargı bölgesinden düzenleyici incelemeyle karşı karşıya kalsa da Bahreyn, Binance’e verilen onayı, yeniliği teşvik etmede düzenleyici çerçeve için ileriye doğru bir adım olarak görüyor.

Bahreyn Merkez Bankası Başkanı Rasheed Al Maraj konuyla ilgil yaptığı bir açıklamada ise “Küresel eğilimlerle uyumlu düzenlemeler geliştirmek, Bahreyn Merkez Bankası’nda bizim için önemli bir hedeftir. İnovasyonu ve en iyi uygulamaları mümkün kılan düzenlemeler geliştirmek için Binance gibi ortaklar ve sektör liderleriyle çalışmaya devam ediyoruz” sözlerini kullandı.

Binance ve Düzenlemeler

Binance son zamanlarda bazı ülkelerde düzenleyici kurumlar ilse sorunlar yaşasa da aslında bu durum tüm dünyada ve tüm kripto para ekosisteminde geçerli olduğu için çok da şaşırtıcı değil.

Uzman isimlerin büyük çoğunluğu bu düzenleyici kargaşanın eninde sonunda biteceğini ve işlerin kripto para birimleri lehine sonuçlanacağını düşünüyor. Ancak yine de düzenleyici endişeler sebebiyle yatırımcıların ve borsaların bir süre daha sorunlar yaşayabileceğini düşünenler de var.


Total
31
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

En Büyük Altcoin’de Son Durum: ETH İçin Önemli Seviyeler

Sonraki Haber

Bitcoin’de Yatırımcı Profili Değişiyor: Uzun Vade Mi, Kısa Vade Mi?

İlgili Haberler