Binance’den Tayland Hamlesi!

İlayda Peker

Binance, Gulf Energy Development PCL ile bir anlaşma imzaladıktan sonra kripto borsa hizmetlerini yeniden kurmak ve bu sebeple de muhtemelen Tayland’da yeni bir şube açmak istiyor.

Binance’in Tayland Hamlesi

Gulf Energy Development PCL, enerji sektörüne odaklanan milyarder Sarath Ratanavadi tarafından yönetilen bir Taylandlı holding şirketi olarak nitelendirilebilir. Gulf Energy’nin, Tayland’ın dijital ekonomi altyapısının önümüzdeki birkaç yıl içinde hızlı büyüme göreceğine dair güçlü varsayıma dayanarak dünyanın en büyük kripto borsasıyla anlaşma yaptığı bildiriliyor.

Gulf Energy, Binance ve Tayland hükümeti arasındaki işbirliği çabaları, Binance’in Tayland pazarında bir borsa ve ilgili işletmeler açmayı da içeren seçeneklerini araştırmaya odaklanacak.

 

Binance’in bir sözcüsü 17 Ocak’ta Reuters’e konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda “Amacımız Tayland’da kripto ve blockchain ekosistemini geliştirmek için hükümet, düzenleyiciler ve yenilikçi şirketlerle birlikte çalışmak.” sözlerini kullandı.

Tayland dijital ekonomisi, dijital varlık yatırımcıları için daha fazla düzenleyici netlik getirmeye hazırlanıyor. Tayland hükümetinin Gelir Departmanı genel müdürü, 6 Ocak’ta kripto alım satımlarında %15’lik bir sermaye kazancı vergisi planladığını açıkladıktan sonra bu ay düzenleyici şeffaflığı birinci öncelik haline getirdi.

Tayland ve Kripto Paralar

9 Ocak’ta Thai Digital Asset Association, yerel yatırımcıların eskaza vergi koşullarını ihlal edebileceklerine dair endişelerine dayanarak verginin ayrıntılarına ilişkin açıklama talep etti. Olumlu gelişmelere rağmen, Tayland merkez bankası ticari bankalara ve yerel işletmelere kripto para birimlerini ödeme olarak kabul etmeleri konusunda defalarca uyarılarda bulundu.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

OKEx İsmi Tarihe Karıştı: OKX Yeniden Markalaşma Sürecini Duyurdu

Sonraki Haber

NFT Pazar Yeri OpenSea’de Sorunlar Mı Yaşanıyor?

İlgili Haberler