Binance’den Ethereum Merge’e Destek!

İlayda Peker

Yapılan son açıklamalara göre işlem hacmi bakımından dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance, Eylül ayında gerçekleşmesi beklenen Ethereum Merge’ü destekleyecek ve yeni forklanmış tokenları listeleyip listelemeyeceğini değerlendirecek.

Binance’de Merge’e Destek

Binance, potansiyel olarak yeni fork tokenlerın oluşması ile sonuçlanabilecek birleşmenin gelişimini yakından izlediğini söyledi. Kripto borsası, “Yeni forklanmış token olması durumunda Binance, bu tokenlerin dağıtımı ve geri çekilmesi için desteği değerlendirecek” sözlerini kullandı.

“Merge”, Ethereum blok zincirini mevcut iş kanıtı (PoW) konsensüs mekanizmasından daha güvenli, daha az enerji tüketen ve daha iyi olduğuna inanılan bir hisse kanıtı (PoS) modeline taşımayı amaçlıyor. Bu durumun ölçeklendirme çözümlerinin uygulanmasını kolaylaştırması da bekleniyor. Değişikliğin ise 19 Eylül’de gerçekleşmesi planlanıyor.

Ağın PoW modeline dayalı madencilik operasyonlarını etkileyebilecek böyle bir birleşme, bazı madencilerin, blok zincirinin bir PoW sürümünü elinde tutması için Ethereum’u forklamayı önermesine neden oldu.

Öte yandan en büyük stablecoin’lerden ikisi olan Tether ve USDC, bu haftanın başlarında Ethereum’un yaklaşmakta olan PoS zincirini destekleyeceklerini söyledi.

Ethereum Fiyatı

Piyasada yaşanan genel yükseliş ile birlikte piyasa değeri bakımından en büyük altcoin olan Ethereum gözle görülür bir artış yakaladı. Yazının kaleme alındığı sırada 1.883 dolardan işlem gören ETH, son 24 saatteki %10,6 artışı ile de dikkatleri çekiyor.

Bu noktada sonra ETH için ilk önemli seviyenin 2.000 dolar olacağı ve ardından 2.300 ve 2.500 dolar seviyelerinin test edilebileceği ifade ediliyor. Ancak eğer ETH 1.800 dolarlık desteği negatif yönlü kırarsa kripto para birimi için 1.775 doların destek olabileceği düşünülüyor.


Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Ethereum (ETH) Ağustos’ta Bu Seviyeyi Görebilir!

Sonraki Haber

Bir Saatte Yüzde 50 Arttı! Bu Altcoin Neden Yükseliyor?

İlgili Haberler