Binance’den Büyük Hamle: 3 Yeni Hisse Senedi Token’ı Kullanıcı İle Buluşuyor

İlayda Peker

Yapılan son açıklamalara göre işlem hacmi bakımından dünyanın en büyük borsası konumunda yer alan Binance bugün 3 hisse senedi token’ını daha listelemeye başlıyor: Microstrategy (MSTR), Apple (AAPL) ve Microsoft (MSFT).

Binance Hisse Senedi Token’ları

Temel olarak Binance Hisse Senedi Token’ları, geleneksel borsalarda işlem gören hisse senetlerinin token’larıdır. Bu token’lar, üçüncü bir tarafın tuttuğu teminatta oluşturulur. Hisse senedinin fiyatı yükselirse, hisse senedi token’ının fiyatının da buna göre yükselmesi beklenir.

Benzer şekilde eğer hisse senedinin fiyatı düşerse, hisse senedi token’ının fiyatının da buna göre düşmesi beklenir. Ayrıca bu noktada İki hisse senedi token’ının Binance’de halihazırda işlem gördüğünü belirtmek gerekiyor: Coinbase (COIN/BUSD) ve Tesla (TSLA/BUSD).

Binance’in açıklamalarına göre, Hisse Senedi Token’ları, CM-Equity AG, Almanya (” CM-E “) tarafından tutulan temel menkul kıymetlerin saklama portföyü tarafından tamamen destekleniyor. Buna ek olarak yapılan açıklamalarda, Hisse Senedi Token’ı sahiplerinin potansiyel temettüler de dahil olmak üzere temel hisselerin ekonomik getirilerine hak kazanacağı da belirtiliyor.

Avrupa’dan Binance’e İnceleme

Geçtiğimiz hafta ortaya çıkan haberlerde Binance’in hisse senedi token’larının Avrupalı düzenleyiciler tarafından mercek altına alınacağı ifade edilmişti. Yani Avrupalı düzenleyiciler COIN ve TSLA hisse senedi token’larını listelediği için Binance’i inceleme altına aldıklarını dile getirdi.

Buna cevaben Binance, Tesla ve Coinbase hisse senedi token’larının fiyatlarının geleneksel para birimi olarak değil Binance USD (BUSD) olarak işlem gördüğünün altını çizdi. Ayrıca Binance, CM-Equity’nin satın alınan hisselerin velayetini ve hisse ürünleri için uyumluluk ve KYC kurallarını yönettiğini belirtti.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

BTC Hakimiyeti, Bitcoin Fiyatı ve Altcoin Fiyatları İçin Neye İşaret Ediyor?

Sonraki Haber

Tether’in (USDT) Piyasa Değeri Artık 50 Milyar Dolar!

İlgili Haberler