Binance’da Yüzde 80 Artış Gösteren REQ Coin Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Bitcoin Haber

Bitcoin fiyatının 27.000 doların altına düşmesinin ardından, Binance borsasında en fazla artış yaşayan altcoin olan REQ Coin fiyatı 0,122 dolara kadar çıktı. Bu durum, aylardır devam eden uyarıların haklı olduğunu gösterdi. 2022 Mayıs ayında azalan trend çizgisinin altına düşen REQ Coin fiyatı, Ağustos 2023’te 0,061 dolarlık dibe ulaştı. Ancak, dipten sıçrayan fiyat yüzde 80 oranında artarak 0,122 dolara ulaştı. Bu artış, REQ Coin fiyatını azalan direnç trend çizgisinin oldukça üzerine taşıdı.

Yükselişin sebebi ise, piyasa yapıcı eksikliğinden kaynaklı hacimsizliği fırsat olarak görenlerin tetiklediği spekülatif bir hareket oldu. Hacimli alımların geri piyasaya boşaltılmaya başlanmasıyla REQ Coin kazançlarını iade etmeye başladı. Ancak, günlük grafikte azalan direnç çizgisinin üzerindeki kapanış bölge korunduğu sürece yükselişin yeniden canlanabileceği belirtiliyor.

Eğer alıcılar yeniden sahneye dönerse 0,12 dolarlık direnç alanı aşılmak zorunda. Ancak tam tersi senaryoda fiyatın 0,076 dolara gerilediğini görebiliriz. Eğer 0,076 dolar da kaybedilirse daha derin bir dip görmemiz için pek neden kalmayacak. Bu da 0,06 doların altına bir düşüşe haber veriyor.

Bitcoin ve popüler altcoinlerin fiyatlarındaki artan negatifliğe rağmen REQ Coin, pozitif ayrışan altcoinlerin bunu uzun süre sürdüremeyeceğini gösteriyor. Bu durum, yatırımcıların temkinli olması gerektiğini belirtiyor.

Bu yazıdaki bilgilerin kesinlikle yatırım tavsiyesi olmadığı ve kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığı belirtiliyor. Yatırımcıların, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmeleri gerektiği ifade ediliyor.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Chainlink Kurucusu Sergey Nazarov: “On Trilyonlarca Doları Yönetecek Bir Sistem İnşa Ediyoruz”

Sonraki Haber

Kripto Para Piyasası Ekim Ayında Sarsıntı Yaşıyor: Bitcoin 26.800 Doların Altına İndi

İlgili Haberler