Binance’a Bir Şok Daha! Bu Sefer O Ülkenin Finansal Denetleyicisi Uyardı!

Mert Bahçe

Malta Finansal Hizmetler Otoritesi, Binance’in ülkede faaliyet göstermeye yetkili olmadığını yineledi. Malta’nın finansal denetleyicisi, dev kripto para borsası hakkında bir bildiri daha yayınladı.

MFSA Bir Bildiri Daha Yayınladı

Malta Finansal Hizmetler Otoritesi (MFSA), dev kripto para borsası Binance hakkında ülkede kayıt dışı faaliyet göstermesine yönelik bir uyarıda daha bulundu. Binance, MFSA tarafından Malta’da belirlenen faaliyet gerekliliklerini yerine getirmediği gerekçesiyle suçlanıyor. 2017’de kripto alım satımı yasağı nedeniyle Çin’den ayrılan Binance, ilk olarak Japonya’ya faaliyetlerini taşımak istedi. Ancak kısa süre sonra yerel düzenleyiciler ile başı derde giren Binance, merkezini Malta’ya taşıdı. Ülkeyi, düzenleyici bir yaklaşımla dünyanın en büyük blok zinciri merkezine dönüştürmek isteyen Malta’nın eski Başbakan’ı Joseph Muscat, dev kripto para borsası Binance’a kucak açtı.

Bununla birlikte MFSA’nın Binance’in işletme yetkisine sahip olmadığı konusunda ilk uyarısı Şubat 2020’de gelmişti. Bu tartışmalar ile şirketin gerçekte nerede bulunduğuna dair tartışmalar yeniden alevlendi. Binance CEO’su CZ, borsanın merkezi olmadığını ve kripto para birimlerinin merkezsizliğe uygun olduğunu savundu.

The Verge tarafından yayınlanan yakın zamandaki bir rapora göre borsanın alım satım işlemlerindeki aksaklıklardan etkilenen kullanıcılar, gerçekte nerede olduğu net olmayan borsaya dava açmakta zorlanıyor.

Binance’ın Başı Büyük Dertte

Malta dışında bir dizi başka yargı alanlarındaki denetleyiciler, Binance hakkında benzer uyarıları yayınladı. Cayman Adaları, İngiltere, Japonya, Kanada ve Tayland finans otoriteleri dünyanın en büyük borsası Binance özelinde yaptırımlar uyguladı. Şu ana kadar en ağır ve etkili kısıtlama İngiltere’den geldi. Birçok büyük İngiliz bankası finans otoritesinin kararını takip ederek Binance ile ilişiğini sonlandırdı.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Bitcoin Teknik Analizi: BTC’nin Yukarı Yönlü Hareketi Geçici Mi?

Sonraki Haber

Skrill Kripto Para Faaliyetlerini Büyütüyor!

İlgili Haberler