Binance 9 hafta İçinde İngiliz Sterlini Sağlayıcısını Kaybedecek

Bitcoin Haber

Binance, mevcut ortağı Skrill Limited’in yakında kripto borsasına hizmet vermeyi durduracağını açıklamasının ardından, ticaret platformunda İngiliz sterlini transferlerini işleyecek yeni bir hizmet ortağı bulmak için çabalıyor.

Binance ve İngiliz Yatırımcılar

Binance, 13 Mart’ta Binance kullanıcılarına gönderdiği bir e-postada Skrill’in 22 Mayıs’ta “Hızlı Ödeme Hizmeti” ve kartıyla banka havalesi yoluyla pound para yatırma ve çekme işlemlerini durduracağını açıkladı.

Açıklamada, “GBP fiat ortağımız Skrill Limited’in, Binance kullanıcılarına GBP fiat hizmetleri, yani Hızlı Ödemeler ve kart yoluyla para yatırma ve çekme işlemlerini sunmayı durduracağını üzülerek bildiririz” denildi.

Ticaret platformu, kullanıcılara mümkün olan en kısa sürede British poundu açma ve kapama hizmetleri sağlamak için “alternatif bir sağlayıcı bulmak için çok çalıştıklarını” ekledi.

Skrill hizmetlerini sonlandırmadan önce bir alternatif bulmak için yaklaşık dokuz haftası var.

Ancak Binance, değişikliğin Binance Hesaplarını veya herhangi bir Binance ürününü veya hizmetini etkilemeyeceğini doğruladı.

Bir Binance sözcüsü Cointelegraph’a yaptığı açıklamada, pound transferlerinin 13 Mart’ta yeni kullanıcılar için askıya alındığını ve kullanıcıların bu süre zarfında pound bakiyelerine erişmeye devam edebileceklerini söyledi:

Bu değişiklik Binance kullanıcılarının %1’inden daha azını etkiliyor. Ancak, bu hizmetlerin kullanıcılarımız tarafından değer gördüğünü biliyoruz ve ekibimiz onlar için alternatif bir çözüm bulmak için çok çalışıyor.

Sözcü, “Bu arada, Binance tarafından desteklenen diğer fiat para birimlerinden birini kullanarak banka havalesi yapmak ve doğrudan kredi veya banka kartı aracılığıyla kripto alıp satmak da dahil olmak üzere, Binance’da diğer fiat para birimlerini yatırma ve çekmenin yanı sıra kripto alıp satmanın tüm yöntemleri etkilenmemeye devam ediyor” diye ekledi.

Binance Sorunları

Bu, Binance’in son zamanlarda yaşadığı tek hizmet sağlayıcı ikilemi de değil.

Binance, 8 Şubat’ta USD banka transferlerini geçici olarak askıya aldı ancak bunun nedenine ilişkin bir açıklama yapmadı ve sadece özelliği mümkün olan en kısa sürede yeniden başlatmak için çalışacağını söyledi. O sırada, durdurma ABD merkezli bağımsız kuruluş Binance.US için geçerli değildi.

21 Ocak’ta Binance, birincil bankacılık ortağının – şu anda kapatıldığı bildirilen Signature Bank’ın – ticaret platformunda 100.000 $ ‘ın altındaki ABD doları transferlerini yasaklayacağını da duyurdu. Bu hizmet 1 Şubat’ta sona erdi.

Binance daha sonra 23 Ocak’ta 143 ülkeden Binance kullanıcılarının SWIFT ABD doları banka para yatırma ve çekme kanalına artık hiç erişemeyeceğini duyurdu.

Amerika Birleşik Devletleri, Birleşik Krallık, Avustralya, Fransa ve Almanya, kesinti yapılan birkaç ülkeden bazılarıydı.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

FBI, TerraUSD Olayını Araştırıyor!

Sonraki Haber

Kurumsal Yatırımcılar Satış Yapıyor: LDO Sahipleri Endişelenmeli Mi? 

İlgili Haberler