Binance, Varlıklarını CommEX’e Devrederek Rusya Pazarından Çekildi

Bitcoin Haber

27 Eylül’de Rusya pazarından çekildiğini ve tüm varlıklarını CommEX’e devrettiğini açıklayan Binance, bazı eski çalışanlarının yeni kurulan kripto para borsası CommEX’e katıldığını belirtti. Binance CEO’su Changpeng Zhao, bu durumu kişisel hesabından yaptığı paylaşımla duyurdu.

Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance’in Rusya’dan tamamen çıktığı ve varlıklarını 26 Eylül’de resmi olarak faaliyete geçen CommEX’e devrettiği açıklandı. Zhao, Binance ve CommEX arasındaki kullanıcı arayüzü benzerliklerinin kasıtlı olduğunu, kullanıcı deneyimini sorunsuz hale getirmek için bu benzerliği istediklerini belirtti.

Zhao, CommEX’in ABD veya Avrupa Birliği’nden kullanıcılara hizmet sunmadığını, IP ve KYC engellemeleri bulunduğunu ifade etti. Ayrıca, Binance CEO’su, CommEX’in nihai intifa hakkı sahibi olmadığını ve anlaşmada herhangi bir geri alım seçeneği bulunmadığını belirtti.

Zhao ayrıca, geçiş dönemi boyunca kullanıcıların fonlarının Binance ve CommEX arasında transfer edileceğini belirtti. Ancak, kripto para dünyası hala CommEX’e dair birçok sorunun yanıtlarını aramaya devam ediyor. Binance, CommEX’in gölge sahibi olduğu iddialarını reddederken, CommEX’in aynı temel teknolojiyi kullandığını da kabul etmiyor.

Binance’ye ait kripto veri ve fiyat platformu CoinMarketCap’teki bilgi sayfasında CommEX, üst düzey kripto VC’leri tarafından desteklenen ve hızla genişleyen bir kripto para borsası olarak tanımlanıyor. Ancak, bu VC’lerin kim olduğuna dair bilgi verilmiyor.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Bitcoin Cash Fiyatı Yüzde 10 Artış Gösterdi: Balinalar BCH Biriktiriyor

Sonraki Haber

RLB, Bir Sonraki Boğa Piyasasının Parlayan Yıldızı Olacak

İlgili Haberler