Binance.US Yeniden Yapılandırma Planı Voyager Müşterilerinden Onay Aldı

Bitcoin Haber

Binance.US‘nin iflas eden kripto kredi firması Voyager Digital’e ait varlıkları satın alma hamlesi Voyager müşterilerinin %97’si tarafından desteklendi.

Voyager’dan Onay Geldi

28 Şubat’ta yapılan bir mahkeme başvurusu, Voyager Digital hesap sahiplerinin ezici bir çoğunluğunun kripto borsası Binance‘in ABD merkezli kolundan satın alma işleminden yana olduğunu gösteriyor.

İflas yönetim firması Stretto, Voyager müşterilerinin oylamasını gerçekleştirdi ve zor durumdaki kripto borç verene karşı talepleri olan 61.300 hesap sahibini sorguladı.

Bu toplamın 59.183’ü Binance.US yeniden yapılandırma planı lehinde oy kullanırken, yalnızca %3’ü ya da 2.117 seçmen planı reddetti.

Oy verenler, hesap sahibi alacakları ve üç kategoride “genel teminatsız alacaklar” olmak üzere dört sınıfa ayrılmıştır. İkinci gruplar da teklif lehinde oy kullandı.

Aralık ayında Binance.US, Voyager’ın varlıklarını 1,02 milyar dolara satın almak için bir anlaşma yaptığını açıkladı. O zamanki basın açıklamasına göre, Binance.US teklifi “mahkeme onaylı ödemeler ve platform yetenekleri doğrultusunda kriptoyu müşterilere ayni olarak iade etmeyi amaçlıyor.”

Bununla birlikte, dünyanın en büyük kripto borsasının Amerikan bölümü tarafından yapılan teklife çok sayıda geri dönüş ve çok sayıda itiraz oldu.

Yeniden Yapılandırma

Teksas Eyaleti Menkul Kıymetler Kurulu ve eyaletin Bankacılık Bakanlığı, yeniden yapılandırma planının “yetersiz” açıklamalar içerdiğini iddia ederek itiraz etti. Bunlardan bazıları, teminatsız alacaklılara, Bölüm 7 iflası altında alacakları %51 yerine yalnızca %24 ila %26 iyileşme elde edebilecekleri konusunda bilgi verilmemesini içeriyordu.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu da 22 Şubat tarihli bir mahkeme başvurusunda, Binance.US’nin Voyager varlıklarını satın almasının menkul kıymetler yasasını ihlal edebileceğini iddia ederek bu hamleye itiraz etti.

Aynı gün, Federal Ticaret Komisyonu Voyager Digital hakkında “halka aldatıcı ve haksız kripto para pazarlaması” nedeniyle bir soruşturma başlattı.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Bitcoin Gibi Kripto Varlıklar Yasal Varlık Statüsüne Ulaşamaz: IMF

Sonraki Haber

Yüksek Faiz Artışı Beklentisi Kripto Paraları Düşürdü

İlgili Haberler