Binance US TRX’i Listeden Çıkarırken TRON Yüzde 8 Değer Kaybetti

Bitcoin Haber

TRON ağının yerel tokenı TRX, Binance US’in artık onu desteklemeyeceği haberiyle darbe aldı.

TRON’a Darbe

12 Nisan’da dünyanın en büyük kripto borsası Binance, TRON TRX tokenini listeden çıkaracağını duyurdu. Ancak bu durum Binance.com global’i değil, yalnızca Binance’in ABD kolundaki token teklifini etkileyecek.

Binance US, listeden çıkarma kararına yol açan bir inceleme gerçekleştirdiğini belirtti:

Bir dijital varlık artık yüksek standartlarımızı karşılamadığında veya sektör koşulları değiştiğinde, etkilenen varlıkla ilgili daha derinlemesine bir inceleme yapar ve başka bir eylemin gerekli olup olmadığını (yani listeden çıkarma) değerlendiririz.

Bu hamle, Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun TRON’un kurucusu Justin Sun’a Mart ayında kayıtsız menkul kıymet teklifleri nedeniyle dava açmasının ardından geldi

Şirket ayrıca Abracadabra Money ekosisteminin yerel tokenı olan SPELL‘i de listeden çıkaracağını belirtti.

TRON Kurucusu Hedef Alındı

SEC, kriptoya karşı devam eden savaşında yeni bir salvoda TRON’un kurucusu Justin Sun’ı hedef aldı. TRON Vakfı’nın yanı sıra BitTorrent Vakfı ve Rainberry Inc. de davaya dahil edildi.

SEC’in menkul kıymet olduğunu iddia ettiği TRX ve BTT tokenlerini satmakla suçlandılar.

Binance U.S., inceleme sürecinin bir parçası olarak çeşitli faktörleri göz önünde bulundurduğunu belirtti. Bunlar arasında ve muhtemelen listeden çıkarmanın arkasındaki faktör, “Amerika Birleşik Devletleri’ndeki düzenleyici durum” idi.

Binance.US’de TRX için para yatırma işlemlerinin 17 Nisan 2023 tarihinde, PDT saatiyle 19:00’da kapatılacağı belirtildi. Buna ek olarak, alım, satım, dönüştürme ve OTC işlevlerinin para yatırma işlemlerinin kapanmasından bir saat sonra kaldırılacağı belirtildi.

Borsa ayrıca 13 Nisan’da TRX staking’i devre dışı bırakacak ve ertesi gün staking sayfasından kaldıracak.

Firma, “TRON ağında ihraç edilen TRC-20 USDT ve USDC’yi desteklemeye devam edeceğiz” dedi.

TRX Fiyat Düşüşleri

TRON’un yerel TRX tokenı son birkaç saat içinde %8 düşüş yaşadı. TRX yaklaşık iki saat önce gün içi en yüksek seviyesi olan 0,067$’dan 0,063$’a düştü.

Yayımlandığı sırada TRX toparlanmamıştı ve aynı seviyedeydi. Ayrıca TRX, Ocak 2018’deki tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 0,231$’dan %72,5 oranında düşmüştür.

Ayrıca, listeden çıkarılan diğer token olan SPELL, duyurudan bu yana %6 düşüş gösterdi. Bu yazının yazıldığı sırada 0,00076 dolardan işlem görüyordu.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Bitcoin 30.000 Doları Koruyabilecek Mi? Piyasalarda Son Durum

Sonraki Haber

ETH Staking’de Önemli Gün!

İlgili Haberler