Tron’un Kurucusu Justin Sun, SEC Şikayetinin Esastan Yoksun Olduğunu Söyledi

Bitcoin Haber

Tron‘un (TRX) kurucusu Justin Sun, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) kendisine yönelik suçlamalarının haksız olduğunu söyledi.

Tron ve Sun Suçlamaları

23 Mart tarihli bir Twitter mesajında Sun, mali düzenleyicinin şikayetlerinin “blockchain ve kripto alanındaki tanınmış oyunculara karşı aldığı önlemlerin son örneği” olduğunu söyledi.

SEC’in düzenleyici çerçevesinin hala “emekleme aşamasında olduğunu ve daha da geliştirilmesi gerektiğini” belirtti. Kendisine göre, yeni ortaya çıkan kripto endüstrisi için “şeffaf yönergeler” sağlayan düzenleyici kurumlarla birlikte çalışmaya kararlı.

Bazı kripto paydaşları daha önce mali düzenleyiciyi iyi oyuncuların peşinden giderken kötü niyetli oyuncularla yakınlaşmakla suçlamıştı. Bazı topluluk üyeleri komisyonun FTX dolandırıcılığını tespit edemediğini vurgulamıştı.

Sun şunları ekledi:

Oynayabileceği önemli rol göz önüne alındığında, kripto para birimi endüstrisini düzenlemek ve onunla çalışmak için şeffaf yönergeler oluşturmaya kendini adamış hükümetler ve düzenleyici kurumlarla küresel olarak işbirliği yapmaya istekliyiz.

Kayıtsız Menkul Kıymet İddaisı

Bu arada Sun, SEC’in TRX ve BitTorrent (BTT) satışlarının kayıtsız menkul kıymet teklifleri oluşturduğu iddiasının yanlış olduğunu öne sürdü. Ona göre, bu varlıklar yakın zamanda Dominika’da yasal ödeme aracı olarak kabul edildi.

SEC, 22 Mart’ta Sun ve şirketlerine karşı, wash trading yoluyla dolandırıcılık yaptıkları iddiasıyla dava açtı. Mali düzenleyici ayrıca Sun ve şirketlerinin, tokenleri açıklamadan tanıtmak için birkaç ünlüye ödeme yaptığını iddia etti.

Son piyasa verilerine göre, haberlerin ardından BTT ve TRX son 24 saat içinde sırasıyla %1,67 ve %7,62 düşüşle 0,00000061$ ve 0,06204$’a geriledi.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Peter Brandt Bitcoin’in (BTC) Muhtemelen ATH Seviyesini Hedeflediğini Söyledi

Sonraki Haber

FED Açıklamaları Sonrasında Kripto Paralarda Son Durum

İlgili Haberler