Binance US, SEC’in Taleplerine Karşı Çıkıyor: İddialar ve Gerçekler

Bitcoin Haber

Binance US, Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından yapılan talepleri “mantıksız” ve “gereksiz külfetli” olarak nitelendirerek yanıt verdi. Binance US ile SEC arasındaki hukuki mücadele, SEC’in müşteri varlıklarının yönlendirildiğini ima eden iddialar ve zorlama talepleri üzerine devam etmektedir.

12 Eylül’de, Binance US kripto para borsasını işleten BAM Trading Services’ın avukatları, SEC’e karşı mühürlü belgeler sundu. Avukatlar, SEC’in taleplerinin aşırı geniş, gereksiz külfetli ve rıza emrinin kapsamı dışında olduğunu savundu. BAM avukatları ayrıca SEC’in BAM CEO’su Brian Shroder ve finans müdürü Jasmine Lee’nin ifade taleplerini “mantıksız” olarak nitelendirdi.

Avukatlar, BAM’ın CEO’su ve CFO’sunun rıza emrinin hızlandırılmış keşif hükmünde belirtilen konularla ilgili özel bilgiye sahip olmadıklarını belirtti. Ayrıca, BAM’ın operasyonları hakkında daha fazla bilgiye sahip birçok tanığın olduğunu da eklediler.

Avukatlar, SEC’in müşteri varlıklarının yönlendirildiğini ima eden iddialarını destekleyecek hiçbir kanıta sahip olmadığını savundular. SEC’in iddialarını “yanıltıcı ve hatalı” olarak nitelendirdiler ve SEC’in taleplerinin aşırı geniş ve istismarcı olduğunu belirttiler.

BAM’ın yanıtı, SEC ve Binance’in, tarafların gizli bilgileri mühür altında sunmasını gerektiren bir koruyucu önerge üzerinde anlaşmaya varmasından kısa bir süre sonra geldi. Taraflar, gizli ve kamuya açık olmayan bilgileri korumalı materyaller olarak dosyalamayı ve erişimi kısıtlamayı taahhüt ettiler.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Likit Staking Platformu Lido DAO’nun Tokeni LDO İçin Kilit Açılış Alarmı

Sonraki Haber

CoinEx Borsası’nda Hacklendi İddiası: Yatırımcılar Ne Yapmalı?

İlgili Haberler