Binance.US CZ’nin Hissesini Düşürmeyi Planlıyor: Rapor 

Bitcoin Haber

Durum hakkında bilgi sahibi olan kaynaklara göre, Zhao geçen yılın ikinci çeyreğinden bu yana sahip olduğu hisselerin bir kısmını satmaya çalışıyor. 

CFTC Davasının Eylemi Tetiklediği Bildirildi 

Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu (CFTC) Mart ayında yaptığı bir şikayet başvurusunda CEO Zhao ve COO Samuel Lim’in isimlerini verdi. Binance’in ABD’deki iştirakini hedef alan CFTC davası, çeşitli ihlal iddialarında bulunuyor ve kurumsal perdeyi delmeyi amaçlıyor. 

Ajans, Binance.US’in büyük karlar elde etmek için ülkedeki önemli iş bağlantılarından yararlandığını söyledi. Ancak, yasal işlem, borsa ve CZ’nin ABD federal yasaları uyarınca kayıt ve uyum yükümlülüklerini kasıtlı olarak göz ardı ettiğini iddia ediyor. 

Ayrıca CFTC, Binance, Zhao ve Lim’in federal yasaları göz ardı ederken Amerikalı müşterilere yardım ettiğini söyledi. İddiaya göre Binance’in coğrafi kısıtlamalarını aşmak için sanal özel ağlar kullandılar. Belgede ayrıca Binance’in sahiplik ve organizasyon yapısını “bir kurumsal varlıklar labirenti” aracılığıyla gizlediği ima edildi. 

Emtia düzenleyicisi Binance‘i, CEO’sunu ve kuruluşun eski uyum yöneticisini suçladı. Yetkililer, onları düzenleyici arbitrajdan yararlanarak “kasıtlı kaçınma” yapmakla suçladı. 

Rapora göre, borsanın üst düzey yöneticileri Zhao’nun sahiplik pozisyonunun azaltılıp azaltılmayacağını tartışıyor. Bu, ABD’li düzenleyicilerin gözüne girmek için yapılacaktır. Zhao’nun CFTC davasına katılımı Binance.US yöneticilerini endişelendiriyor. Üst düzey patronların, Zhao’nun birincil sahip olarak kalması durumunda şirketin belirli düzenleyici lisansları alamayabileceğinden korktukları bildiriliyor. 

Bu arada, mevcut ve eski Binance.US yöneticileri CFTC davasına karşı avukatlık yapıyor. Eski yönetici Catherine Coley, Sullivan & Cromwell’den James McDonald’dan CFTC’nin Binance’e karşı açtığı davada kendisini temsil etmesini istedi. 

Binance ABD’yi Düzenlemeler Nedeniyle Eleştirdi 

Binance son zamanlarda artan sayıda yasal işlemin ortasında ABD’de iş yapma mücadelesini dile getirdi. Şirketin Baş Strateji Sorumlusu Patrick Hillmann, Financial Times’a verdiği bir röportajda ABD’nin kurallar konusunda belirsiz olduğunu söyledi. Son altı aydaki eylemlerine atıfta bulunarak, hükümetin kripto para birimi üzerindeki baskısını kınadı. 


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Uniswap’de (UNI) Kısa Vadeli Kazançlar Olası Mı? 

Sonraki Haber

Yatırımcılardan Dogecoin (DOGE) ve DigiToads (TOADS) Karşılaştırması 

İlgili Haberler