Binance, Bitcoin ‘Çıkışlarının’ Dahili Cüzdan Hareketleri Olduğunu Söylüyor  

Bitcoin Haber

Kripto borsası Binance, çoğu veri toplayıcısının bildirdiği büyük hacimli Bitcoin (BTC) çıkışlarının yanlış olduğunu açıkladı.  

Bitcoin Çıkışları 

8 Mayıs tarihli bir tweet’e göre borsa, bildirilen “çıkışların” adres ayarlamaları nedeniyle sıcak ve soğuk cüzdanları arasındaki dahili hareketler olduğunu söyledi.  

Coinglass verileri, son 24 saat içinde Binance’in yaklaşık 180.000 BTC’lik çıkış yaşadığını gösterdi.  

Bu durum, borsanın son iki günde yaklaşık 190.000 BTC‘lik çıkış gördüğünü gösteren CryptoQuant verileri tarafından da doğrulandı.  

Bildirilen bu çıkışlar, borsanın dengesi hakkında endişelerini dile getiren birkaç kripto topluluğu üyesi arasında endişelere neden oldu.  

Ancak CryptoQuant araştırma başkanı Julio Moreno, “117.000 ve 40.000 Bitcoin’lik iki işlemin” “Binance‘e ait yeni oluşturulan değişim adreslerine gönderildiğini” bildirdi.  

Moreno, Binance’den çıkışların muhtemelen 10.100 civarında olduğunu da sözlerine ekledi.  

Bitcoin Layer’da bir piyasa analisti olan Joe Consorti, “Binance’in aslında Bitcoin bakiyesinde büyük bir düşüş görmediğini” belirtti.  

Bitcoin Yorumları 

Consorti’ye göre, sorunlar farklı hizmet sağlayıcıları tarafından yanlış etiketlenmiş cüzdanlardan kaynaklanıyordu – bu da düzenli cüzdan karışıklığının mevduat çıkışı gibi görünmesine neden oluyordu. Şöyle ekledi:  

Gerçekte, BTC çıkışları çok daha sessiz, geçen hafta yalnızca -11.000.

Bu arada Binance, DeFiLlama verilerinin cüzdan hareketi hakkında doğru bilgi verdiğini söyledi. Verilere göre, borsada 16,9 milyar dolar değerinde Bitcoin bulunuyor ve platformdaki varlıkların toplam değeri 65,61 milyar dolar değerinde.  

Bugün erken saatlerde Binance, para çekme işlemlerini 24 saat içinde iki kez duraklatmak zorunda bırakan ağ tıkanıklığı sorunları nedeniyle Bitcoin yıldırım ağına destek sağlamak için çalıştığını söyledi. 


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Pepe (PEPE) Piyasa Değeri Fırladı: 1 Milyar Dolara Yaklaştı! 

Sonraki Haber

Bitcoin Ordinals: Madenci Ücretleri Yeni Bir Rekor Kırdı, BTC Üzerindeki Etkileri 

İlgili Haberler