Binance, SEC Davasında Yanıt Verdi: Kanıt Yetersiz ve Aşırı Geniş

Bitcoin Haber

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), kripto para borsası Binance ve CEO’su Changpeng Zhao’ya karşı açtığı davada, Binance’den yanıt geldi. Borsa, SEC’in talebi üzerine mahkemeye sunduğu yanıt belgesinde, ABD’li federal düzenleyicinin kripto para borsasının yöneticilerinin ifadelerini alması ve daha fazla keşif yapılması yönündeki talebinin müşteri fonlarının haksız yere kullanıldığına dair henüz yeterli kanıt sunulmadığı için külfet olacağı ve aşırı geniş olduğunu savundu.

Binance, SEC’in iddialarına karşı, müşterilere ait fonların haksız bir şekilde kullanıldığını gösteren herhangi bir kanıtın sunulamadığını belirtti. Binance, tüm kanıtların, Binance’in müşterilere ait fonları kendi çıkarları için kullanmadığını desteklediğini ifade etti.

SEC, Binance CEO’su CZ ve Guangying ‘Helina’ Chen’in milyarlarca dolarlık müşteri fonunu aracı şirketler aracılığıyla kişisel hesaplarına aktardığını iddia etmişti. Binance ve CZ, tüm iddiaları reddetmişti. Binance, mahkemeye sunduğu yanıt belgesinde, CZ’nin borsadaki müşteri fonlarının özel anahtarları üzerinde kontrol sahibi olmadığını belirtti.

Binance, mahkemeye sunduğu son belgede, SEC’nin taleplerinin kapsamını sorguladı ve SEC’in, Binance’nin CEO’su ve CFO’sunun ifadelerinin neden Rıza Kararı kapsamına girdiğini açıklamadığını belirtti.

Daha önce, SEC, Binance.US üzerindeki varlıkların dondurulmasını talep etmişti. Ancak, bu talep hakim tarafından reddedildi. Hakim, iki tarafın devam eden operasyonlar konusunda müzakerelere başlamasını emretti.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

“Tether ve Bitfinex Davası: Baş Teknoloji Sorumlusu Ardoino İfade Verecek”

Sonraki Haber

Bitcoin 25 Bin Dolarda Takılı Kaldı: Bitcoin BSC, Staking Özelliğiyle Balinaların Radarında

İlgili Haberler