Terra Bunu Yapmalı! Binance CEO’su CZ Konuştu!

Fatih Uçar

Kripto borsası Binance CEO’su Changpeng “CZ” Zhao, bugün Terra UST hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Cuma günü CZ, ekiple yaklaşık 2 saat görüşmüş ve ilerleme olduğunu söylemişti. Peki Terra kurtulabilecek mi? CZ’nin kripto paralarda büyük bir çöküş tetikleyen Terra’ya tavsiyeleri neler?

Terra Bunu Yapmalı

Kripto borsası Binance CEO’su Changpeng “CZ” Zhao LUNA ve UST ekosistemlerini canlandırmak için, Terra’nın hard fork fikrini sorguladı. Aynı şekilde değer kaybeden kripto paralarla alakalı bir yorum yaptı.

“Arzın azaltılması, bir çatallama ile değil mevcut tokenler yakılarak yapılmalı”.

Bildiğiniz üzere Terra, yeni bir token basarak eski sahiplerine belirli yüzde ile dağıtacaktı. CZ ise bunun işe yaramayacağını düşünüyor. CZ, doğrulayıcıların TERRA2’ye, piyasa çökmeden önceki varlıkların anlık görüntüsüne dayalı olarak tüm sahiplere LUNA’nın yeni bir sürümünü göndermesini mantıklı bulmadı. Toplamda 1 milyar adet yeni LUNA token basılacak ve %40 UST sahiplerine %40 ise LUNA sahiplerine dağıtılacaktı. UST sabiti kaybolmadan önce LUNA ve UST tutanlar tokenlerin büyük kısmını alacak.

Binance CEO’sunun Önerisi Ne?

Terra’nın hard fork (çatallama) ile yeni token dağıtarak zararları kapatma fikri CZ’den kabul görmüyor. Token basmanın bir değer doğurmayacağını söyleyen CZ, tokenin piyasa değerini canlandırmak için ideal yöntemlerden biri olarak geri satın almayı ve yakmayı önerdi. CZ, Terra topluluğunu desteklediğini ancak “onlardan daha fazla şeffaflık” beklediğini söyledi.

“Başarısızlıklar olabilir/olacak. Ancak bunu yaptıklarında şeffaflık, hızlı iletişim ve topluma karşı sorumluluk sahibi olmak son derece önemlidir”.

CZ ayrıca Binance’nin Terra’da aktif yatırımı olmadığını ve şirketin herhangi bir UST almadığını açıkladı ve Binance’in Terra’ya olan ilgisi hakkındaki söylentileri reddetti.

Binance’in yatırım kolu olan Binance Labs, CZ’ye göre çeşitli derecelerde başarı ve başarısızlıklar görmüş olan çok sayıda projeye yatırım yaptı. Terra’ya tek yatırımları 2018 yılında 3 milyon dolarlık bir destekti.

CZ, Terra’nın kendisini “uygun ve mantıklı bir şekilde” yeniden inşa etmesini umuyor.

“Kişisel görüşlerim veya sonunda seçilen çözüm ne olursa olsun, topluluğu elimizden gelen her şekilde desteklemek için her zaman burada olacağız”.

Binance, Terra ekosistemi ölüm sarmalına başladığında platformunda UST ve LUNA işlemlerini askıya alan ilk borsalar arasındaydı.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

LUNA ve UST’de Son Durum: Do Kwon’un Açıklamaları

Sonraki Haber

Terra’nın Aldığı Bitcoin (BTC) ve AVAX’a Ne Oldu?

İlgili Haberler