Binance, Metaverse Yatırımlarını Büyütüyor!

İlayda Peker

Ultiverse’de 4,5 milyon dolarlık bir tohum yatırımına öncülük ettikten bir hafta sonra, Binance‘in girişim kolu, metaverse oyun start-up’ına 5 milyon dolar daha yatırım yapıyor.

Binance’den Metaverse Hamlesi

Kripto borsasının risk sermayesi ve kuluçka birimi olan Binance Labs, 18 Mart’ta yayınlanan bir blog yazısında Ultiverse’e ilk yatırımını duyurdu. Böylece borsa DeFiance Capital, Three Arrows Capital ve SkyVision Capital’in de yatırım yaptığı girişime ortak oldu. Bu ilk 4,5 milyon dolarlık yatırım, Ultiverse’in yönetim token’ı MXS’nin satışı şeklinde gerçekleşti.

Ancak şimdi Binance Labs, her iki şirkete göre Ultiverse’in özsermayesine 5 milyon dolar daha yatırım yapacak. Binance Labs direktörü Nicole Zhang The Block’a yaptığı açıklamalarda, ek yatırımın firmaların takımın gelecekteki yolu hakkında bir tür söz hakkı olacak şekilde bağlı olmasını sağlamak için yapıldığını söyledi.

BNB Chain Bağlantısı

İlk tohum turunun duyurulmasının ardından Binance Labs, bu gelirlerin BNB Chain ile bir sosyal metaverse oyunu oluşturmaya gideceğini belirtti. BNB Chain, Binance’in blok zinciridir ve Şubat ayında marka değişikliğinden sonra oyun ve metaverse projeleri tarafından sunulan türde büyük ölçekli uygulamalar için oluşturulmuş bir ağ olarak karşımıza çıkıyor. Gerçekten de Zhang, BNB Chain’in oyun projelerini geniş ölçekte destekleyebilen tek ekosistem olduğunu iddia etti.

Öte yandan Zhang, Binance‘in kapasite sorunlarıyla ilgili ilk elden deneyime sahip olduğunu da sözlerine ekledi. Geçmişte Binance’in blok zinciri için önemli bir güç kazanan ve sorunlara neden olan oyun örnekleri olarak BinaryX ve Cryptoblades’e işaret etti ve kripto devinin yakın zamanda benzer durumlarla başa çıkmak için ekstra kapasitesini olduğunu dile getirdi.

Bunlara ek olarak şu anda bir girişimci olan CEO Frank Ma’nın yönetiminde Ultiverse’in oyunları üzerinde çalışan 100’den fazla kişi var. Girişimin ilk oyunu Endless Loop, win-win işlevine sahip bir 3D çok oyunculu çevrimiçi rol yapma oyunu (MMORPG) olacak. 2023’ün ilk çeyreğinde tam olarak piyasaya sürülmesi planlanıyor.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Demir Demirkan Rock’n’Verse’e Geliyor: Canlı Yayın Bu Akşam 20:00’de

Sonraki Haber

Dogecoin Balinaları Uyanıyor Mu?

İlgili Haberler