Binance ve Kanada Karmaşası: Son Durum Ne?

İlayda Peker

Elde edilen son bilgilere göre kripto para borsası Binance ile Ontario’nun mali düzenleyicisi arasındaki anlaşmazlık, şirketin Kanada eyaletindeki operasyonları resmen durdurmayı kabul etmesiyle sonuçlandı.

Kanada ve Binance

İşlem hacmine göre dünyanın en büyük kripto para borsası konumunda yer alan Binance ile Ontario Menkul Kıymetler Komisyonu arasındaki anlaşmazlık, Haziran 2021’de başladı. Ontario Menkul Kıymetler Komisyonu Binance’in, ülkedeki menkul kıymetler yasalarını ihlal ettiğini dile getirdi.

Tüm sürecin ardından elde edilen bilgilere göre Binance, Ontoario’da yeni hesap açılmamasını, eyaletteki mevcut hesapların işlem yapmasını durdurmayı ve bölgede kullanıcılardan gelecek olan talepleri reddetmeyi kabul etti.

Öte yandan hem bireysel hem de kurumsal yatırımcılar kripto para birimini benimserken ve borsaların COVID-19 salgını sırasında operasyonları önemli ölçüde büyürken, Binance dünya çapında bazı düzenleyiciler ile sorunlar yaşamaya başladı.

OSC dün yaptığı açıklamada, “OSC, taahhütte belirtilen koşullarla ilgili olmayan Ontario menkul kıymetler yasasının geçmiş, şimdiki veya gelecekteki ihlalleri için Binance’i takip etme yetkisini saklı tutar” sözlerini kullandı.

OSC: Binance Kayıtlı Değildi

OSC, borsanın işletme grubundaki hiçbir varlığının eyalette kayıtlı olmadığını söyledi. OSC yaptığı açıklamada, “Bu durum devam ediyor” sözleri kullanıldı. Duyuruda, “Binance, OSC çalışanlarına, 31 Aralık 2021’den sonra Ontario vatandaşlarının dahil olduğu hiçbir yeni işlemin olmayacağını iletti” ifadelerine de yer verildi.

Binance ise OSC’ye haber vermeden bu taahhüdünü iptal etti. Duyuruda, “Bu tahammül edilemez bir durum” denildi.

Buna ek olarak bir haber sitesi olan The Logic’e göre şirket, platformun bu yılın başlarında kurulduğu Alberta da dahil olmak üzere diğer Kanada yargı bölgelerinde faaliyet göstermeye devam ediyor.Total
15
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Bitcoin ve Ethereum Yeniden Yükselişe Geçti!

Sonraki Haber

Analist Ethereum Rakibi Bu Altcoin’den Çok Ümitli!

İlgili Haberler