Binance, Finansal Gücünü Koruyor ve FTX ile Karşılaştırılamaz

Bitcoin Haber

Binance‘in bölgesel piyasalar başkanı Richard Teng, kripto para borsasının finansal açıdan güvende olduğunu ve FTX ile karşılaştırılamayacağını belirtti. Teng, düzenleyici incelemelerin büyümenin bir sonucu olduğunu ve uluslararası normlara uyum konusunda çalıştıklarını ifade ederek, son dönemdeki zorluklara ve düzenlemelere rağmen şirketin sağlam duruşunu vurguladı.

Teng, Binance’in bölgesel kollarının karşılaştığı çeşitli zorlukları ele alırken, finansal olarak güçlü kaldığını ve müşteri para çekme işlemlerini gerçekleştirebildiğini belirtti. Binance’ın FTX’in başarısızlığı ile karşılaştırılmasının haksız olduğunu, çünkü Binance’in varlıklarının bire bir desteklendiğini söyledi.

Üst düzey yöneticilerin Binance’ten ayrılmasına ve şirketin Rus bankalarıyla olan bağlantılarına ilişkin haberlere de değinen Teng, borsanın altı yıl içinde kaydettiği büyümenin onu spot ışıklarının altında bıraktığını ifade etti. Teng, düzenleyici incelemelerin büyüklükten kaynaklandığını ve bu incelemeleri memnuniyetle karşıladıklarını belirtti.

Binance’in Rusya pazarına hizmet veren franchise’ıyla ilgili henüz bir karar vermediğini belirten Teng, yaptırım uygulanan kuruluşlar ve bireylerle ilgili olarak uluslararası normlara ve standartlara uymaya devam ettiklerini ifade etti. İleriye dönük olarak franchise için ne yapmaları gerektiğini araştırmaya devam ettiklerini belirtti.

Son olarak, çeşitli yetki alanlarında olgunlaşan düzenleyici çerçeveler ve Avrupa Birliği’nin Kripto Varlık Piyasaları (MiCA) düzenlemesinin sektör için standart kurallar oluşturarak borsalara fayda sağlayabileceğini belirtti. Teng, MiCA’nın AB üye ülkelerine tutarlı bir dizi standart sağlama konusunda doğru yönde atılmış bir adım olduğunu ve bunun da sektör için küresel düzenleyici kılavuzların daha geniş bir yakınsamasına yol açabileceğini söyledi.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Ethereum’un Kritik Karar Aşaması: Altcoinlerde Beklentiler Neler?

Sonraki Haber

Bitcoin ve Altcoinlerde Düşüş Beklentisi: Kurumsal Yatırımcılar Ne Düşünüyor?

İlgili Haberler