Binance, Fas’ta Meydana Gelen Depreme Destek Olmak için 3 Milyon Dolarlık BNB Dağıtacak

Bitcoin Haber

Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance, 7 büyüklüğündeki depremle sarsılan Fas için 3 milyon dolarlık BNB dağıtacağını duyurdu. Binance’in yardım kuruluşu Binance Charity tarafından duyurulan yardım, Fas’ta ikamet eden ve kimlik doğrulamasını tamamlamış olan kullanıcılara yapılacak. Kimlik tespiti, 9 Eylül 2023 tarihinden önce bölgede tamamlanan Adres Kanıtı’na dayalı olarak yapılacak.

70 bin civarında tahmini Faslı Binance kullanıcısına kişi başı 100 dolar değerinde BNB dağıtılacak. Bu kapsamda toplamda 3 milyon dolar değerinde BNB dağıtımı gerçekleştirilecek. Bunun yanı sıra, Binance Charity herkese açık bir bağış adresi de oluşturdu. Bu adres üzerinden yapılacak bağışlar, ihtiyaç sahibi insanlara yardım etmek için yetkili bir STK’ya aktarılacak.

Binance kurucusu ve CEO’su Changpeng Zhao, depremin Fas halkı üzerindeki etkisinin yıkıcı olduğunu belirtti ve depremden etkilenenlere destek olmayı umduklarını ifade etti. Zhao, depremden etkilenmeyen Faslı kullanıcılardan, bağışları alan ancak depremden etkilenmeyen Faslı kullanıcılardan, fonları en çok ihtiyaçı olanlara aktarmalarını rica etti.

Fas’ta 8 Eylül’de meydana gelen 7 büyüklüğündeki deprem sonrasında durum her geçen gün ağırlaşıyor. Depremin merkez üssü Marakeş’e bağlı El-Huz bölgesiydi ve şimdiye kadar 2 bin 681 kişinin hayatını kaybettiği, 2 bin 501 kişinin yaralandığı belirtildi. Deprem, Fas’ın başkenti Rabat başta olmak üzere Kazablanka, Meknes, Agadir ve Fes kentlerini de etkiledi ve kayıpların her geçen gün arttığı belirtildi.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Bitcoin’de ‘Ölüm Haçı’ Formasyonu: Ayı Piyasası Kapıda mı?

Sonraki Haber

“Tether ve Bitfinex Davası: Baş Teknoloji Sorumlusu Ardoino İfade Verecek”

İlgili Haberler