Binance, Copy Trading Hizmetini Başlattı

Bitcoin Haber

Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance, uzun süredir beklenen yeni hizmetini başlattı. Borsa, copy trading hizmeti sunarak kullanıcı tabanını genişletmeyi ve kullanıcı sayısını artırmayı hedefliyor. Vadeli işlem ürünleri için belirli piyasalarda bu hizmeti sunacak olan Binance, bu adımı düşen hacimler nedeniyle attı. Copy trading özelliği sayesinde yatırımcılar, belirli trader’ların işlemlerini kopyalayarak onların işlemlerini taklit edebilecek. Ancak bu durum oldukça riskli olabilir ve hatalı bir adımda yatırımcılar ciddi kayıplar yaşayabilir.

Yatırımcılar aynı anda en fazla 10 trader’ı takip edebilecek. Binance, kopya alım satım özelliğinin alım satım topluluğu içindeki katılımı artırma potansiyelini vurguladı. Bu hizmet, belirli ürünlerin kullanılabilirliği farklı bölgelerde değişiklik gösterdiği için sadece belirli piyasalarda mevcut olacak.

Binance’in ayrıca vadeli işlemler hizmeti sunduğu için ABD müşterilerine yönelik olarak CFTC tarafından dava edildiği belirtildi. Borsa, Kanada ve Hollanda gibi çeşitli ülkelerde düzenleyici sorunlar yaşadı. Binance’in ABD’de CFTC ve SEC’e karşı iki dava ve ABD Adalet Bakanlığı’nın dava öncesi bir soruşturma yürüttüğüne dair iddialar da bulunuyor.

Yatırımcıların, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolayısıyla risk taşıdığının farkında olmaları ve kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmeleri gerektiği belirtildi.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Bitcoin Cash Madencileri ve Balinaları: BCH Coin’in Düşüşü ve Yükselişi

Sonraki Haber

Kripto Para Piyasalarında Ripple ve Bitcoin Analizi

İlgili Haberler