Yeni Bitcoin Balinası: Cüzdanında Ne Kadar BTC Var?

İlayda Peker

Elde edilen son bilgilere göre kripto para birimleri hala bir belirsizlik içinde volatil hamleler yaparken yeni bir Bitcoin balinasının ortaya çıktığı görülüyor. Toplamda balinanın yaklaşık olarak 3 milyar dolar değerinde BTC aldığı ifade ediliyor.

Yeni Bitcoin Balinası

Kripto topluluğu tarafından hala tanımlanamayan bu yeni balina, Temmuz ayında ortaya çıktı. Bu balinanın ilk alımları ise 15 Temmuz 2022’de yapıldı. Aslında bu gizemli balinanın tüm alımlarını gerçekleştirmesi sadece üç gün sürdü. Yapılan açıklamalara göre 19 Temmuz’da 345,9 milyon dolar değerinde 15.499 BTC alımı yapıldı.

Öte yandan 20 Temmuz’da balina 45.499 BTC‘lik bir alım daha yapan balina bu işlem için 1 milyon doların üzerinde harcama yapmış oldu. Son olarak ise 21 Temmuz’da, BitInfoCharts tarafından derlenen verilere göre, balina 1.64 milyar dolar değerinde 71.879 BTC alarak cüzdanını güçlendirdi.

Art arda yapılan alımlarla bu yeni balina, BitInfoCharts’ta en fazla BTC bulunan cüzdanlar listesinde üçüncü sıraya yükseldi. Şu anda, bu yeni balina dolaşımdaki BTC‘nin %0,70’ine sahip. Bu cüzdanın toplam bakiyesi ise şu anda 2.909 milyar dolarlık bir değere sahip ve cüzdanda 132.878 BTC bulunuyor.

Bunlara ek olarak bu yeni balinanın kimliği ile ilgili de henüz bir bilgi bulunmuyor. Bu noktada yapılan açıklamalara göre balinanın geçtiğimiz hafta yaşanan yükselişlerde payının bulunduğu belirtiliyor.

Balinalar Güçleniyor

Pek çok kurum şimdilik piyasanın dışında kalırken, büyük balinalar cüzdanlarını güçlendirerek ve birikimlerini artırarak piyasada aktif hale geldiler. Bu tür alımlar Bitcoin balinaları için hala geçerli olsa da, BTC fiyatlarının sadece hafifçe yükselmesiyle piyasa fiyatları henüz trendi takip etmedi.

Şu an itibariyle Bitcoin, geçen Kasım ayındaki ATH’sinin (69.000 dolar) hala %65’ten fazla altında işlem görüyor.


Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Altcoin’ler Düşüşte: Ethereum’da Son Durum

Sonraki Haber

Solana Saldırısı: SOL Ağında Neler Oldu?

İlgili Haberler