Binance CEO’su, Yönetim Değişiklikleri ve Regülatör Baskısı Hakkında Açıklama Yaptı

Bitcoin Haber

Binance, piyasadaki en büyük kripto borsası olmasının yanında hızla büyüyor ve dünya çapında geniş bir kullanıcı tabanına sahip oluyor. Ancak, düzenleyici kurumlarla yaşadığı sorunlar sebebiyle çeşitli ülkelerde hizmetlerini durdurmak zorunda kaldı. Şirket şu anda Amerika’da hem SEC hem de CFTC’ye karşı dava sürecinde.

Binance ve devletler arasında yaşanan sorunlar yeni değil. Hatta 2021 boğa piyasasında bile kripto devi hizmetlerini duraklatmak zorunda kaldı. Regülasyonlara uyum sağlama süreci, şirkete maliyetli oldu.

Binance’in üst düzey yetkililerinin son günlerde istifa etmesi, piyasada FUD’ın (Korku, Belirsizlik ve Şüphe) artmasına neden oldu. Binance ABD CEO’sunun istifası bardağı taşıran damla oldu.

Binance CEO’su, bu konuyla ilgili olarak, son zamanlarda yaşanan yönetim değişikliklerinin spekülasyonlara neden olduğunu belirtti. Brian Shroder’ın (Binance ABD CEO’su) istifası sonrası, şirkete liderlik etmek üzere Norman Reed’in (eski SEC, New York Fed, Ripple ve DTCC yöneticisi) atandığı belirtildi.

Binance’in CEO’su, kripto piyasanın hızla gelişen ve giderek daha düşmanca bir düzenleyici ortamla karşı karşıya olduğunu vurguladı ve FUD’a aldırış etmeyerek inşa etmeye devam etme çağrısında bulundu.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Bitcoin için Yeni Hedef 250.000 Dolar! Halving Sonrası Beklentisi Artıyor

Sonraki Haber

Bitcoin ve Ethereum’da Fiyat Belirsizliği: Piyasa Beklentileri ve Analizler

İlgili Haberler