O Ülkenin Finans Otoritesi Binance Hakkındaki Son Kararını Açıkladı

Mert Bahçe

İşlem hacmi bakımından dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance bu sefer ciddi bir sorunla karşı karşıya. Medyaya yansıyan haberlere göre Malezya’nın Menkul Kıymetler Komisyonu (SC), ülkede yasa dışı faaliyetlerini öne sürerek Binance’ karşı yaptırım kararını resmen duyurdu.

Malezya’nın Finans Denetleyicisinin Binance Kararı

Malezya’nın finans otoritesi, dev kripto para borsasına Binance.com’u ve mobil uygulamayı kapatarak ülkedeki faaliyetlerine sona erdirmesi için 14 günlük süre tanıdı. Bununla birlikte borsaya tüm işlemlerini derhal durdurmasını ve Malezyalı yatırımcıların bulunduğu Telegram grubuna erişim kısıtlaması getirmesini zorunlu kıldı.

SC, Binance hakkında şu açıklamayı yaptı:

Binance Holding Limited’in CEO’su Changpeng Zhao’ya iletilen direktiflerin yerine getirilmesini sağlamak için özel talimat verildi.

Malezya’nın finansal regülatörü, Binance, eToro ve diğer birkaç platform da dahil olmak üzere kara listeleye almıştı.

Öte yandan Hindistan regülatörü, Binance yöneticilerini görüşmeye davet ettiğini ancak tarafına geri dönüş olmadığını kaydetti. Bununla birlikte ilgili soruşturma haberlerini ne borsa ne de regülatör doğrulamadı. Ayırca WazirX, kara para aklamayla mücadele kapsamında bir soruşturma altında.

Çin yapımı şans oyunu uygulamaları, Hindistan’da çok yoğun olarak kullanılıyor. Bu platformların son 10 ayda 134 milyon dolar sağladığı tahmin ediliyor. Anonim kaynaklara göre bu uygulamaların operatörleri, daha sonra Binance cüzdanlarına aktarılan kripto para birimlerini satın almak için WazirX’yi kullandı. Binance, dünya çapında faaliyet gösterse de resmi bir merkezi bulunmuyor.

Binance’in Başı Dertte

Binance’in finans otoriteleriyle olan mücadelesi sürerken platformun CEO’su Changpeng Zhao, geçtiğimiz günlerde şirketin strateji planlarını açıkladı. CZ, bundan sonra Binance’in finansal denetleyicilerle birlikte çalışırlığı ön planda tutarak iş birlikçi bir politika izleyeceğini belirtti.

Bu bağlamda Binance, üzerindeki yükten ve iddialardan kurtulup kullanıcı güvenini %100 tahsis etmek istiyor.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Bitcoin, Binance Coin ve Ripple: BTC, BNB ve XRP’de Son Durum!

Sonraki Haber

Deneyimli Avukat, Ripple ile SEC Arasındaki Dava Hakkında Net Konuştu

İlgili Haberler