Binance CEO’su Açıkladı: BTC Yıla Nasıl Devam Edecek?

İlayda Peker

Son zamanlarda lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) ana akım medya da dahil olmak üzere adından sıkça bahsettiriyor. Çünkü Mart ayındaki büyük çöküşün ardından güçlü bir fiyat performansı sergileyen Bitcoin, birçok analiste göre yılın geri kalanı çinde artış sinyalleri veriyor.

Yılın başından bu yana ortaya çıkan grafikler değerlendirildiğinde Bitcoin’in 3 kat artış sergilemiş olduğunu görüyoruz. Mart 2020’de 3.800 dolara kadar gerileyen Bitcoin 12.400 dolara kadar değerini yükseltmeyi başardı. Ancak bu artışa rağmen kripto para piyasasının önemli isimlerinden biri Bitcoin’in yavaş ilerlediğini düşünüyor.

“Bitcoin Yavaş İlerliyor”

Kripto para borsası Binance’in CEO’su ve ekosistemin popüler isimlerinden Changpeng Zhao Twitter üzerinden yaptığı açıklamalarda, Bitcoin’in fiyat hareketleri ile ilgili yorumlar yaptı. Zhao, Bitcoin’in fiyatının yavaş ilerlediğini ve bu sebeple bir stablecoin gibi hareket ettiğini dile getirdi. Ancak Zhao’ya göre, 2020’nin geri kalanı Bitcoin için çok daha güzel olacak.

Zhao’nun açıklamalarına göre Bitcoin’in bundan sonraki hareketleri yılın geri kalanına kıyasla çok daha hızlı olacak. Hatta Zhao’nun büyük bir boğa koşusu beklediğini de ifade edebiliriz. Çünkü Zhao, Bitcoin fiyatı yükseldikçe o değerin normalleştiğini ve daha yüksek fiyatların beklenmesine sebep olduğunu dile getiriyor.

Bunun yanı sıra Bitcoin’in fiyatının çok yüksek seviyeleri göreceğini düşünen tek isim Zhao değil. Daha önce de birçok isim Bitcoin’in artışa hazır olduğunu ve büyük bir boğa koşusu gerçekleşeceğini dile getirdi.

Öte yandan Grayscale Investment da yaptığı açıklamalarda Bitcoin’in mevcut piyasa görünümünün 2016 yılındakine benzediğini ve boğa piyasası sinyalleri verdiğini açıklamıştı.Total
18
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

ETH’a Bir İyileştirme Daha Mı Geliyor: Ağ Güvenliği Etkilenebilir

Sonraki Haber

“Düşünmek İçin Zaman Kalmadı: Ne Kadar Bitcoin’iniz Var?”

İlgili Haberler