Binance, Bu Borsa İle Off-Chain İşlemlerini Durduruyor!

İlayda Peker

Önde gelen kripto para borsası Binance, WazirX’i işleten kuruluş olan Zanmai Labs Private Limited’e karşı alınan son düzenleyici kararın ardından, Hindistan’ın WazirX borsası ile kendisi arasındaki off-chain fon transfer kanalını 11 Ağustos’tan itibaren kaldıracağını açıkladı.

Binance ve WazirX

Binance yaptığı açıklamada, kullanıcıların Binance ve WazirX arasındaki bakiyeleri yatırmaya ve çekmeye devam edebileceklerini söyledi. İşlem hacmi bakımından dünyanın en büyük borsası konumunda bulunan Binance ayrıca WazirX ile ilgili devam eden süreçte Hintli düzenleyicileri destekleyeceğini de ifade etti.

Öte yandan hacim bakımından Hindistan’ın en büyük kripto para borsalarından biri olan WazirX, ekonomik yasaların uygulanmasından ve ekonomik suçla mücadeleden sorumlu olan İcra Direktörlüğü’nün (ED) borsa ihlali iddiaları vakalarını araştırmaya başlamasından bu yana düzenleyici inceleme altında bulunuyor.

Binance’in WazirX’i 2019’da satın almış olmasının getirdiği sorumlulukların ve yüklerin, Hintli yetkililerin borsa yasalarının olası ihlali iddiasıyla WazirX varlıklarının 8 milyon dolarını dondurduğu bildirildikten sonra gündemde geldiği ifade edilebilir.

Binance yaptığı açıklamada, “Binance, sektör için toplu olarak küresel bir düzenleyici çerçeve oluşturmaya çalışırken düzenleyiciler, politika yapıcılar ve kanun uygulayıcı toplulukla açık bir diyalog sürdürmeye inanıyor” sözlerini kullandı.

Binance Coin Son Durum

Binance’in yerel kripto para birimi olan Binance Coin (BNB), 52,4 milyar dolarlık piyasa değeri ile en büyük 5. kripto para konumunda bulunurken, en büyük borsa coin’i olarak karşımıza çıkıyor. Yazının kaleme alındığı sırada 325 dolardan işlem gören BNB’nin son 24 saat içinde nispeten stabil kaldığı ifade edilebilir.

Analistlere göre 4 saatlik grafiklerde şu anda 334 dolar direnç olarak işlem görüyor. Bu seviyenin üzerine yapılacak bir hamlede 350 doların test edilebileceği dile getiriliyor.


Total
5
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Cardano (ADA) Normalin Üzerinde Mi Fiyatlanıyor?

Sonraki Haber

Analistten İddialı Bitcoin Fiyat Tahmini: 773.000 Dolar!

İlgili Haberler