Beyaz Saray Danışmanı Tim Wu’nun Bitcoin Yatırımının Ayrıntıları Ortaya Çıktı

Mert Bahçe

Ağ tarafsızlığı kavramıyla tanınan ünlü isim Tim Wu’nun en az 1 milyon dolarlık Bitcoin (BTC) varlığı olduğu iddiası ortaya atıldı. Beyaz Saray’ın önde gelen antitrust uzmanı Tim Wu, 1 ila 5 milyon dolar arasında Bitcoin yatırımına sahip olduğu bildirildi.

Tim Wu’nun Lider Kripto Para Yatırımı

Politico verilerine göre, avukat ve hukuk bilgini olan Tim Wu, toplam varlıklarının yaklaşık %43’ünü temsil eden Bitcoin’de en az bir milyon dolarlık yatırımı bulunuyor. Wu’nun ayrıca 100 bin ila 250 bin dolar arasında Filecoin (FIL) yatırımı olduğu aktarıldı.

49 yaşındaki Beyaz Saray danışmanı, geçtiğimiz dönemlerde Bitcoin hakkında olumsuz demeçleriyle biliniyor. 2017 yılında Bitcoin için “balon” ifadesini kullanan Wu, lider kripto para ile ilgili şu sözleri sarfetti: “Bitcoin herhangi bir egemen tarafından desteklenmiyor. Bir hisse senedi ve tahvilden farklı olarak size Bitcoin’in kendisinden başka bir şey sunmuyor.”

İnternetin hükümetten ve sağlayıcı şirketlerden bağımsız olması fikrini ortaya atan Tim Wu “ağ tarafsızlığı” kavramı üzerinde yıllarını harcamıştır. Tim Wu, kripto para yatırımı ile ilgili çıkan haberler hakkında yorum yapmayı reddetti.

Popüler U Dönüşleri

Geçmiş dönemlerde lider kripto para birimini eleştiren tecrübeli ismin Bitcoin milyarderi ortaya çıktı. Son dönemde görülen u dönüşlerinin en yenisi Tim Wu’dan gelmiş oldu.

Bu yılın başlarında Kevin O’Leary, Bitcoin için “çöp” ifadesini kullanmış daha sonrasında portföyünün %3’ünü BTC’ye ayırmaya karar verdiğini açıklamıştı. Bununla birlikte Kanadalı iş adamı, yalnızca temiz enerjiyle çıkarılan BTC’leri satın alacağını belirtmişti.

Bununla beraber dünya çapında Wolf of Wall Street adıyla tanınan Jordan Belfort, lider kripto para birimi hakkında fiyat tahminini açıkladı. Geçmiş dönemde insanların Bitcoin’den uzak durmalarını tavsiye etmesine rağmen yakın zamanda tutumunu değiştiren ünlü isim yıl sonu BTC fiyat tahminini 100.000 dolar olarak açıkladı.Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Hong Kong’da Yeni Merkez Bankası Dijital Para Birimi Açıklaması

Sonraki Haber

Beklenen Adım Hızlı Geldi: El Salvador’da Bitcoin Yasa Tasarısı Kabul Edildi

İlgili Haberler