Analistler Uyarıyor: Bitcoin’deki Düşüş Kısa Vadenin Ötesine Geçebilir

İlayda Peker

Bitcoin Salı gününe ciddi bir düşüşle başladı. Geri çekilme ile birlikte 32.150 dolar kadar düşen lider kripto para biriminin 32.000 dolar ve 30.000 dolar destek seviyelerin yakın bir şekilde işlem görmesi analistlerin yatırımcıları uyarmasına sebep oldu.

BTC 30.000 Doların Altına İner Mi?

Grafiklerden elde edilen verilere göre Bitcoin bugün %9’un üzerinde bir düşüşle güne başladı. Bitcoin ile ilgili atılan benimsenme adımlarına ve pozitif haberlere rağmen BTC fiyatının yukarı yönlü bir ivme kazanmaması ise analistlerin özellikle kısa vadede düşüş beklentilerini arttırmasına sebep oldu.

Sabah saatlerinde 32.150 dolara kadar geri çekilen lider kripto para birimi sonrasında yeniden 33.000 dolar üzerine çıkmayı başardı. Ama bu yükseliş bile analistlerin 30.000 dolar altına kadar derinleşebilecek düşüş konusunda yatırımcıları uyarmasını engellemedi.

Önce 35.000 Dolar Sonra 30.000 Dolar

Popüler yatırımcı Crypto Ed yaptığı açıklamalarda Bitcoin’in düşüş trendinin kısa vadede devam ettiğini ifade ediyor. analist öncelikle 35.000 dolara doğru bir yükseliş yaşanabileceğini ama sonrasında yeniden 30.000 dolara doğru yeni bir düşüş görülebileceğini ifade ediyor.

Buna ek olarak analistler bir potansiyel “death cross” konusunda da yatırımcıları uyarıyor. Örneğin; Cane Island Alternative Advisors yatırım yöneticisi Timothy Peterson, BTC/USD‘nin neredeyse üç hafta boyunca 200 günlük hareketli ortalamasının altında kaldığını ve bu durumun kısa vadenin de ötesine geçebileceğini ifade ediyor.

Peterson Pazartesi günü yaptığı yorumlarda, “Bu ölçüm * her zaman * bir boğa koşusunun sonunu ve bir ayı piyasasının başlangıcını işaret etti” ifadelerini kullandı.Total
10
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Bitcoin ve Altcoin’lerde Yaşanan Düşüşün Sebebi Madenciler Mi?

Sonraki Haber

Hong Kong’da Yeni Merkez Bankası Dijital Para Birimi Açıklaması

İlgili Haberler