Benzersiz Ethereum Adreslerinde Neden Artış Yaşanıyor?

İlayda Peker

Şirketin Twitter hesabında yayınladığı bir duyuru sonrasında Optimism ağında 10.000’den fazla benzersiz Ethereum adresi ortaya çıktığı ifade edildi.

Benzersiz Ethereum Adresleri

Potansiyel yatırımcılar, Ethereum için yeni ölçeklenebilirlik kümesinin gelecek hafta bir airdrop ilan edeceğini veya token’lar yayınlayacağını varsaydılar. Ancak cömert hediye tokenin gelecekteki fiyatı için iyi bir şey olmayacağından, tüm yatırımcılar bu konu hakkında olumlu bir görüş paylaşmıyor.

Öte yandan Optimism, kullanıcıların ağ üzerinde önemli ölçüde daha düşük ücretlerle işlem yapmalarını sağlayan Ethereum için bir Katman 2 çözümüdür. Optimism kendisini, ürünlerinin hem hissedarlarına hem de kullanıcılarına karşı sorumlu bir şekilde faaliyet gösterecek bir “Kamu Yararı Şirketi” olarak tanımlıyor.

Layer 2 Çözümleri

Katman 2 (Layer 2) çözümleri, Katman 1 olarak kabul edilen ana Ethereum ağının üzerinde çalışan farklı ağlar olarak tanımlanabilir.

Katman 2 çözümleri, kullanıcıların ana ağı kullanırken genişletilmiş işlevleri kullanmasına olanak tanıyan çeşitli akıllı sözleşmeler olarak işlev görür. Katman 2 çözümleri, ana ağ üzerinde çalışırken etkileşimli olabilmek için ağın ana protokolünde herhangi bir değişiklik yapılmasını gerektirmiyor. Katman 2 çözümlerinin en yaygın kullanımı ise ödemelerin ölçeklenebilirliği olarak nitelendiriliyor.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Parabolic Token Ön Satış Tarihini Açıkladı!

Sonraki Haber

Dijital Türk Lirası Ne Zaman Çıkacak? Merkez Bankası Harekete Geçti!

İlgili Haberler