Bedrock Kurucusundan Shiba Inu (SHIB) Hakkında Topluluğu Kızdıran Açıklama!

Fatih Çetin

Bedrock Kurucusu Geoff Lewis, Shiba Inu‘nun kriptonun Pets.com’u olduğunu söyledi. Shiba Inu‘nun hızlı yükselişi, dot-com kazasıyla ilgili bazı anıları canlandırdı. Yakın tarihli bir tweet’te Bedrock Capital’in kurucusu Geoff Lewis, Shiba Inu çılgınlığını reddetti ve popüler şaka coini pets.com çöküşüne benzetti.

Shiba Inu (SHIB) Balonu Patlayacak

Bundan 30 yıl önce internet balonu ile eşanlamlı hale gelen, şimdi feshedilmiş şirket olan Pets.com ile Shiba Inu (SHIB)’yu karşılaştıran Lewis, onun da zamanla yok olacağını düşünüyor. Uber‘in ilk yatırımcılarından olan Lewis, SHIB‘nin şu anda çevrimiçi evcil hayvan mağazasının 2000 yılındaki günlerini yaşadığını düşünüyor.

İnternet sitelerinin yeni yeni yaygınlaştığı günlerde Pets.com isimli bir proje tanıtıldı. Şubat 1999’da kurulan şirket sadece aylar içinde ciddi bir büyüme yaşadı. Online perakende devi Amazon, Mart 1999’da girişimin %54 hissesini satın aldı. Proje 2000 yılının başına kadar oldukça başarılı reklam politikaları izledi milyonlarca insan bu girişimden haberdar oldu. Pets.com, şubat ayında Nasdaq’ta halka açıldıktan sonra marka bilinirliği daha da arttı.

Evcil hayvan gıda perakendecisi reklamlar için milyon dolarla harcarken evcil hayvan aksesuarları ve malzemeleri satarak yalnızca 619.000 dolar kazanç elde edebildi. Uygulanabilir bir iş modelinin olmaması nedeniyle Pets.com, Nasdaq‘ta işlem görmeye başladıktan sadece 268 gün sonra tasfiye edildi ve en kısa ömürlü halka açık şirketlerden biri haline geldi. Hisse senedi 14 dolardan tam 0,19 dolara kadar düştü.

Birçok uzman günümüzdeki kripto paraların önemli kısmını dot-com balonundaki projelere benziyor. Elbette içlerinde Amazon gibi elmaslar ayıklanacak ancak önemli kısmının yatırımcıları üzeceği de aşikar.

Shiba Inu (SHIB) Fiyat Analizi

Fiyat SMA-50 direnciyle boğuşmaya devam ediyor. Azalan paralel kanalın kırılması için bu bölgenin hacimli biçimde yıkılması şart kısa vadeli trend düşüş beklentilerini teyit ediyor. SHIB Fiyatı, 0.00006261 dolar civarındaki direncin ardından düşüş trendini sürdürdü. Kraken haberi bu geri çekilmeyi destekleyen en büyük etken oldu.

Azalan paralel kanalın üst sınırı, seviyeyi güçlendirerek 0,0000590 dolara doğru kayıplara yol açtı. Üst sınır direncinin altında devam eden bir fiyat hareketi, 0.0000041 doların üzerinde bir düşüşü teyit edecektir. Ayrıca SHIB, 31 Ekim’den bu yana dört saatlik grafikte 50 günlük Basit Hareketli Ortalama’nın (SMA) altında kapanıyor. Bu devam ederse, düşüş görünümünün devam etmesi kaçınılmaz görünüyor.Total
13
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Detaylı Teknik Analiz: Solana (SOL) Yeni Zirveler Yapabilir!

Sonraki Haber

Beklenen Hamle Geldi: Bitcoin (BTC) Yönünü Yukarı Çevirdi!

İlgili Haberler