Base, Solana’yı TVL Değerinde Geride Bırakarak Blockchain Ağlarında 9. Sıraya Yükseldi

Bitcoin Haber

Coinbase tarafından geliştirilen Layer-2 ağı Base, Toplam Kilitli Varlık değerinde (TVL) 370 milyon dolarlık değere ulaşarak, 310 milyon dolar değerindeki Solana’yı geride bıraktı ve en büyük 9. blockchain ağı oldu. Base’in popülaritesi, özellikle Web3 sosyal medya platformu Friend tech’in artan popülerliği ve birçok önemli DeFi platformunun Base ağına desteği nedeniyle arttı. L2beat verilerine göre Base, Ethereum ve Layer-2 ağları karşısında en aktif ağ olmayı başardı.

Base’in TVL değeri, Aerodrome DEX’in piyasaya sürülmesinin ardından 300 milyon doları aştı. Base’in desteklediği popüler DeFi protokolleri arasında borç alma ve borç verme platformu Compound Finance, Uniswap ve ekosistemler arası köprüleme protokolü Stargate yer alıyor.

Son iki haftada adından sıkça söz ettiren sosyal medya platformu Friend tech, Base ağında protokoller arasında TVL değerinde ikinci sırada yer alırken, işlemler ve komisyon gelirleri alanında birinci sıradadır. Ayrıca Friend tech üzerindeki işlem sayısı, özellikle 9 Eylül’den sonra artış gösterdi.

Dune Analytics analisti CryptoKoryo’nun verilerine göre, 13 Eylül’de Friend tech üzerinde 539.810 işlemle yeni bir rekor kırıldı ve protokole yatırılan varlık değeri 100 milyon dolar artışla toplam 230 milyon dolara ulaştı. Friend tech, lansmanı sonrasında birçok problemlerle karşılaştı ancak uygulama üzerinde yapılan güncellemeler ve airdrop ihtimalleri, kullanıcıların platformda işlem yapmalarını teşvik etti.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

XLM Coin Yatırımları ve Fiyat Tahminleri

Sonraki Haber

Binance CEO’su CZ, ABD Düzenleyici Kurumun İddialarına Yanıt Verdi

İlgili Haberler