Bankacılık Krizi Bitcoin’i Nasıl Etkileyecek?

Bitcoin Haber

Kripto para analisti ve popüler YouTube kanalı “InvestAnswers “ın sunucusu James Mullarney, geçtiğimiz günlerde David Lin ile yaptığı bir röportajda Bitcoin’in istemeden de olsa bugüne kadarki en etkili pazarlama kampanyasını geçirdiğini paylaştı. Mullarney, devam etmekte olan bankacılık krizinin, insanların varlıkları için güvenli limanlar aramaları nedeniyle Bitcoin’in daha fazla benimsenmesine yol açtığını öne sürüyor.

Bankacılık Krizi ve Bitcoin

Analist, son on gündeki kriz sırasında yeni Bitcoin cüzdanlarında önemli bir hızlanma olduğunu ve kripto para biriminin değerinin son 90 günde %70 arttığını vurguluyor. İnsanlar artık aşırı para basarak para biriminin değerini düşüren bankalara ve hazinelere olan güvenlerini kaybettikleri için paralarını nerede saklayacaklarını sorguluyor. Borsa da yaklaşan resesyon potansiyeli nedeniyle cazip görünmüyor.

Sonuç olarak, birçok kişi alternatif bir varlık sınıfı olarak Bitcoin’e yöneliyor. Mullarney, amiral gemisi kripto para biriminin son finansal kriz sırasında inşa edildiğini ve bu tür durumlarda gelişmek üzere tasarlandığını savunuyor. Artık pek çok kişi ihtiyati tedbir olarak nakitlerinin %2-%5’ini Bitcoin’e ayırmayı düşünüyor.

Son dönemdeki başarısına rağmen Mullarney, Bitcoin‘in benimsenme oranının nispeten düşük kaldığına ve küresel nüfusun yalnızca %2,5’inin dijital varlığı benimsediğine dikkat çekiyor. Analist, Bitcoin’i henüz benimsememiş olan %97,5’lik kesimin, mevcut bankacılık krizinin kripto para biriminin değerini vurgulaması nedeniyle gelecekte bunu yapabileceğine inanıyor.

BTC Yorumları

Bu ayın başlarında Mullarney, önümüzdeki aylarda, özellikle de tarihsel olarak yüksek yatırım getirileriyle bilinen Nisan ve Mayıs aylarında Bitcoin’in fiyatında potansiyel bir olumlu eğilim olacağını öngörmüştü. Mullarney’e göre, önümüzdeki 60 ila 90 gün genellikle en büyük getirileri sağlayacağından, Nisan ayında kazanç sağlamak için Mart ayında alım yapmak çok önemlidir.

Mullarney, Deribit’te yoğun bir yükseliş hareketi olduğunu ve birçok yatırımcının 25.000 ila 32.000 $ arasında değişen grevlerle çağrı satın aldığını ve bunun Bitcoin‘in önümüzdeki birkaç ay içinde potansiyel büyümesine olan güveni gösterdiğini belirtti. Piyasa düzeltmelerinin her zaman mümkün olabileceği konusunda uyarıda bulundu, ancak analizleri önümüzdeki aylarda Bitcoin fiyatında potansiyel bir olumlu eğilim olduğunu gösteriyor.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Bitcoin ve Kripto Paralar İçin Önemli Tarihler

Sonraki Haber

Minecraft ve GTA, Blockchain Konusundaki Fikirlerini Değiştiriyor Mu?

İlgili Haberler