Bankacılık Devi JPMorgan “Bitcoin (BTC) Destekçisi” Dönüşümünü Tamamladı

İlayda Peker

Coindesk’teki bir rapora göre, yatırım bankacılığı devi JP Morgan’ın bu hafta özel banka müşterilerine bir Bitcoin fonu sunduğu bildiriliyor. Bankacılık devi, Nisan ayında NYDIG ile ortaklaşa Bitcoin fonunu açıklamıştı ancak şimdiye kadar müşterilere sunmaya başlamamıştı. Fon, müşteriler için en güvenli ve en ucuz yatırım seçeneği olarak lanse ediliyor.

JPMorgan Strateji Eksikliği

JPMorgan, aslında bir Bitcoin eleştirmeni bir kurum olarak biliniyordu. Ancak attığı adımlar ile bu görüşünü yavaş yavaş değiştirdiği ve son adım Bitcoin destekçisi bir kurum olma özelliğini tamamladığı şeklinde yorumlanıyor.

Öte yandan artık Amerikan bankacılık devi, özel bir Bitcoin fonu sunmaya hazır. Haber ayrıca JP Morgan’ın bireysel varlıklı müşterilere kripto fonları sunmaya başlamasından sadece haftalar sonra geldi.

Bunlara ek olarak şirketin CEO’su Jamie Dimon, bilinen bir Bitcoin eleştirmeni ve en iyi kripto para biriminin büyük bir hayranı olmadığını iddia ediyor. Ancak aynı zamanda müşterilerin bir şeye yatırım yapmak isterlerse teklif edeceklerini de ifade ediyor. Bankadaki varlık yönetimi CEO’su yakın zamanda müşterilerin Bitcoin’i bir varlık sınıfı olarak gördüğünü söylemişti.

Büyük banka ayrıca Ethereum ve DeFi pazarına büyük ilgi göstermişti ve ETH 2.0 stake etme işleminin milyarlarca dolarlık bir endüstri haline gelebileceğini ve hatta Ethereum’un gerçek değer deposu olmak için Bitcoin’den daha iyi performans gösterebileceğini öne sürmüştü.

Bitcoin Benimsenmesi Artıyor

Bilinen eleştirmenler de dahil olmak üzere birçok finansal dev, bu boğa sezonunda 180 derecelik bir dönüş yaptı ve Bitcoin ve diğer kripto yatırım ürünleri sunmaya başladı. Kurumsal talep, kripto piyasasındaki düzenleyici belirsizliğe rağmen Goldman Sachs, Bank of America, Wells Fargo veya JP Morgan gibi finansal devleri oyuna girmeye zorladı.

Öte yandan Bitcoin için kurumsal talep, piyasa momentumundan bağımsız olarak yükselmeye devam ediyor. Kripto pazarını düzenlemeye yönelik artan talebin ve ilk Bitcoin ETF‘nin geçmesinin ortasında, varlıklı müşteriler kriptoya yatırım yapmaya devam ederken, daha fazla Wall Street devi Bitcoin’i benimsiyor.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Ethereum (ETH) London Hard Fork’u İle İlgili Bilmeniz Gerekenler

Sonraki Haber

PayPal’ın Yeni Hedefi Merkez Bankası Dijital Para Birimleri Olabilir

İlgili Haberler