JP Morgan CEO’su Kripto Piyasası Değerinin 5 Trilyon Dolar Olabileceğini İma Etti

İlayda Peker

ABD yatırım bankası JP Morgan’ın CEO’su Jamie Dimon yaptığı son açıklamalarda, kripto piyasalarının 5 trilyon dolarlık bir değere ulaşabileceğini düşündüğünü dile getirdi. Büyük geri çekilmelerin yaşandığı geçtiğimiz günlerden sonra bu açıklama piyasada morallerin yükselmesini sağlamış olabilir.

Kripto Para Düzenlemeleri

Yatırım Şirketi Enstitüsü’nün (ICI) yıllık toplantısında konuşan Dimon, kripto paralar çok büyümeden önce daha fazla hükümet gözetimi yapılması gerektiğini söyledi. Yapılan açıklamalara göre bu yorum her ne kadar negatif bir açıklama gibi değerlendirilse de aslında Dimon’ın kripto paraların ilerleyen zamanlarda çok büyük olabileceğini düşündüğünüz ima ettiği ifade ediliyor.

Dimon ilk olarak Bitcoin’i çok büyük bir lale balonu olarak nitelendirmiş ve bir dolandırıcılık olduğunu ifade etmişti. Dolayısıyla Dimon’ın tam bir kripto para hayranı olmadığı ifade edilebilir. Ancak JP Morgan patronu, ICI yıllık toplantısında yasal, düzenleyici ve vergi gözetiminin kripto para biriminde eksik olduğunu dile getirdi ve konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda,

Bitcoin hayranı değilim. Ama benim düşüncelerimi unutun. Kripto etrafında yasal, düzenleyici, vergisel, ilgili çerçeve, AML olmalıdır. Şimdi 2 trilyon dolar değerinde. İlgililer Ne zaman ‘Aman Tanrım, bu bizim ilgimizi çekmeye değer’ diyecekler?

5 Trilyon Dolarlık Değer

Direkt olarak yetkililere hitap eden Dimon, gelecekte değerleme ve kitlesel olarak benimsenmenin de bir resmini çiziyor. Dimon’a göre kripto para piyasalarının patlaması sırasında ortaya çıkan suçla başa çıkmak için düzenleyiciler yakında devreye girmezlerse bir “kargaşa” yaşanacaktır.

Dimon konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda, “Onların yerinde olsaydım, dikkat ederdim çünkü piyasa değeri üç trilyon, dört trilyon ve beş trilyon olduğunda, büyükannem satın almaya başladığında ve insanlar dolandırılmaya başladığında bir kargaşa yaşanacağını düşünüyorum.” sözlerini kullandı.Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Ripple Topluluğu SEC-XRP Davasında Yer Almak İçin Çaba Sarf Ediyor

Sonraki Haber

Türk Kripto Para Borsalarını Tek Yerden Takip Edin: 21Milyon.com

İlgili Haberler