Balinaların Kapıştığı Altcoin! 32 Kripto Para Var!

Fatih Uçar

Her sektörde büyük oyuncuların attığı adımlar izlenir. Tecrübeli ve yüksek bütçeli yatırımcılar kripto paralara da yön veriyor. Kriptodaki büyük oyuncular balina olarak tanımlanıyor. Son birkaç yılda onların yerini fonlar, borsalar alsa da halen kripto para balinalarının yatırım yaptığı altcoinler ilgi görmeye devam ediyor. Peki en büyük balinalar hangi altcoinlerden tutuyor?

SHIB Balina

WhaleStats tarafından sağlanan verilere göre, SHIB bir kez daha ilk 100 ETH balinası arasında USD bazında en büyük birikim oldu. İstatistiklere göre, en iyi 100 ETH balinası şu anda Shiba Inu’da 544,4 milyon dolar değerinde yatırıma sahip. Bu en büyük balinaların toplam yatırımının %23’ünü temsil ediyor. SHIB yazı hazırlandığı sırada 0,000011 dolardan alıcı bulmaya devam ediyor. Piyasalardaki son yükseliş dalgası en büyük ikinci meme tokenin 0,00001 doların üzerinde tutunmasına yardımcı oldu.

Shibburn verilerine göre son 24 saatte yaklaşık 140 milyon token yakıldı. Uzun vadede SHIB arzını daha da azaltmayı hedefleyen yakımlarla bugüne kadar SHIB arzından toplam 410.373.679.618.602 adet token çıkartıldı. Bunun neredeyse tamamı Vitalik Buterin’in cüzdanına gönderilen tokenlerdir.

Balinaların Aldığı Altcoinler

Elbette en büyük 100 Ethereum balinasının aldığı tek altcoin SHIB değil. Stablecoinler, metaverse altcoinler, Ethereum ve rakipleri listenin üst sıralarında yer alıyor. Balinaların LUNA çöküşü sonrasında daha fazla ilgi göstermeye başladığı stablecoin olan USDC toplam birikimlerin %15,2’sini temsil ediyor. Rakibi USDT ise %6,88 ile 160 milyon dolarlık bir varlığı temsil ediyor. FTX Token (FTT) ise sıralamada geriye düştü. 82 milyon dolarlık FTT tutan balinaların toplam birikimlerindeki FTT yüzdesi %3,52’dir.

Stake edilen Ethereum (stETH) ve MANA, CHSB ise FTT’nin önünde yer alıyor. Aşağıdaki grafikte 30’u aşkın altcoinin Ethereum balinaları tarafından ne kadar tutulduğunu görüyorsunuz.

Elbette ETH balinalarının bir altcoini almış olması bunların kesinlikle yatırım yapılabilir alternatifler olduğunu göstermez. Kripto para yatırımcılarının kendi araştırmalarını yaparak risk değerlendirmelerine göre portföylerini şekillendirmeleri menfaatlerine olacaktır.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Ethereum Bir Menkul Kıymet Mi? MicroStrategy CEO’su Açıkladı

Sonraki Haber

BitMEX Kurucusu Bitcoin Tahminini Güncelledi!

İlgili Haberler