Balinalarda Hareketlilik Var: Bitcoin (BTC) Yükselişi Devam Edecek Mi?

Mert Bahçe

Lider kripto para birimi Bitcon (BTC), 45.000 dolar seviyesinde kalarak yukarı yönlü ivmesini doğrularken zincir üstü veriler artış trendini destekliyor. Zincir üstü analitik veri sağlayıcısı CryptoQuant’ın CEO’su Ki Young Ju, önemli verilerin olduğu grafikleri yayınladı.

Balinaların Satış Baskısı Artıyor Mu?

Zincir üstü analitik veri sağlayıcısı CryptoQuant’ın kurucu ortağı Ki YOung Ju, ağusto ayında balinaların hareketlerini izleyen bir grafik paylaştı. 72 saatlik hareketli ortalama verilerine göre borsalardaki Bitcoin balina oranı %90’a ulaştı. Bu metriğin “13 Mart Kara Perşembe” olarak bilinen Bitcoin’in %50 geri çekildiği günün ardından en yüksek seviyelerden birini gördüğü belirtildi.

13 Mart tarihin Bitcoin, bir günde değerinin %50’sinden fazlasını kaybetmiş ve 4.000 doların altına düşmüştü. Tüm borsalardaki balina oranı, BTC’deki en büyük ilk on girişi ve toplam girişleri analiz eder. Bu metriğin sayısının artması, balinalardan gelen satış baskısının işaret olarak değerlendirilir. Ki Young Ju, yatırımcıları dikkatli olmaları ve uzun pozisyonları konusunda uyardı.

Bitcoin Borsa Arzı Dip Seviyelerde

Bitcoin’in borsalardaki arzı Haziran 2019’dan bu yana en düşük seviyeyi gördü. Santiment verileri genel görünüme göre biraz farklı bir çerçeve çiziyor. Santiment şirketi tarafından paylaşılan verilere göre kripto borsalarında bulunan Bitcoin miktarı azalarak iki yıl önce Haziran ayından bu yana en düşük seviyeye ulaştı. Bu, 26 ayın en düşük seviyesi anlamına geliyor.

Santiment ekibi, borsalardaki düşük Bitcoin bakiyelerinin genellikle büyük satışları engellediğini hatırlatıyor. Bu nedenle BTC borsa arzının 26 ayın en düşük seviyesi, hold yapmak isteyen Bitcoin yatırımcıları için bir güven işareti olarak yorumlanabilir.

Lider Kripto Parada Son Durum

Lider kripto para birimi Bitcoin, geçtiğimiz gün 46.000 dolar aşarak piyasayı hareketlendirmişti. Lider ile birlikte birçok altcoin yukarı sıçrarken en popüler ikinci kripto para Ethereum, 3.150 dolar seviyelerine kadar tırmandı.

Kripto para piyasasının amiral gemisi, bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 45.000 dolar bandında alım satım işlemi görüyor. BTC, 46.000 dolarlık kritik nokta ile mücadelesini sürdürürken bu seviyenin üzerinde belirleyici bir kapanış henüz gerçekleşmedi.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Uzman Analist Bitcoin Fiyat Beklentisini Açıkladı: BTC Rallisi Başlayacak Mı?

Sonraki Haber

Ethereum (ETH) Birkaç Haftadır Sergilediği Güçlü Performansı Kaybedebilir!

İlgili Haberler