Balinalar Hangi Kripto Para Birimlerini Satın Alıyor?

İlayda Peker

Elde edilen son verilere göre dünyanın en büyük Ethereum balinaları, şaka coin Shiba Inu (SHIB) ve iki metaverse token’ını biriktiriyor. WhaleStats’tan gelen son rakamlar, borsaların dışındaki  en zengin 1000 Ethereum adresinin yatırım davranışını açıkladı.

Balina Satın Alımları

Balina hareketlerini izleme web sitesi, son 30 günde, büyük kripto yatırımcılarının ortalama 8,42 milyon dolar değerinde Ethereum, 2,89 milyon dolar değerinde Tether (USDT) ve 2,46 milyon dolar değerinde FTX Token (FTT) satın aldığını gösteriyor.

Bunlardan sonra yatırımcılar, yaklaşık olarak 1,94 milyon dolar değerinde USD Coin (USDC), 1,03 milyon dolar değerinde Shiba Inu ve 464.228 dolar değerinde Gala (GALA) satın aldılar.

Ayrıca yapılan açıklamalara göre bu kripto para birimlerini Binance Coin (BNB) ve yaklaşık olarak 158.455 dolarlık satın alımla Decentraland (MANA) takip ediyor.

Öte yandan Ethereum ağında Bitcoin’i temsil eden ve BTC ile 1:1 desteklenen Wrapped Bitcoin (WBTC) dokuzuncu sırada yer alıyor ve merkezi olmayan türev borsası Serum (SRM) ise 10. sırada bulunuyor.

ETH Balinalarının Hamleleri

En büyük Ethereum balinalarının kripto hamlelerine bakıldığında ise ETH, 166,5 milyon dolar ile ilk sırada yer alıyor. Shiba Inu ise 1,69 milyon dolar ile ikinci sırada satın alınan varlık olarak karşımıza çıkıyor.


Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

BitMart Saldırıya Uğradı: Huobi ve Shiba Inu Topluluğundan Önemli Destek!

Sonraki Haber

El Salvador Başkanı’ndan Salvo: Bitcoin Eleştirmeni Peter Schiff’i Pişman Etti

İlgili Haberler