En Büyük Altcoin Ethereum, 2021 Yılını Nasıl Geçiriyor? ETH Performans Analizi

Mert Bahçe

En büyük altcoin Ethereum, genel piyasa gerilemesinde 4.000 dolar tabanına yaklaşmıştı. Lider altcoin, piyasa iyileşmesine önemli bir performansa imza atarak 4.700 dolara kadar tırmandı. ETH, 2021 yılı boyunva %500’ün üzerindeki artışı ile inanılmaz bir ralli seyrine imza attı.

Lider Altcoin’den İnanılmaz Performans

Kripto para piyasası, yeni COVID varyantının geleneksel piyasaları sarsmasıyla düşüş yaşamıştı. Ancak WHO’nun açıklamalarındaki kısmen olumlu hava, toparlanmanın ateşlenmesine yol açtı. Lider kripto para Bitcoin’in 59.000 dolara kadar yükselişi ile piyasa yeşile büründü. Ethereum ise geçtiğimiz gün harika bir sekans ile 4.700 doların üzerine çıktı.

Ethereum, 10 Kasım tarihinde 4.859 dolar ile tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmıştı. Uzman yorumlarına göre bu hareketin önemli bir destekleyicisi ise metaverse alanındaki hype. Öte yandan kurumsal yatırımcılar geçtiğimiz hafta 23 milyon doları Ethereum ürünlerine aktardı. Bununla birlikte ETH yakım mekanizmasındaki yükseliş, varlığın deflasyonist yapısına katkı sağladı.

Ethereum’daki gelişmeler bunlarla bitmezken yakın bir tarihte kurucu ortak Vitalik Buterin, işlem ücretlerini düşürmeye yönelik bir öneride bulundu. Ethereum ağının ölçeklenebilirlik ve gas ücreti sorunlarından arındırılması, en büyük altcoin için durdurulamaz bir rallinin yolunu açabilir.

Bitcoin ve Ethereum

Lider kripto para Bitcoin, dün dalgalı bir seyir izledi. Kısa sürede 59.000 dolara kadar çıkan BTC, aynı şekilde 56.000 dolara geriledi. ETH güçlü bir aylık kapanıştan yararlanırsa Aralık ayında BTC ile birlikte yukarı yönlü çarpıcı performanslara imza atabilir. Ethereum blok zinciri, NFT ve DeFi uygulamalarına ev sahipliği yapar. Aynı zamanda açık kaynaklı bir blok zinciridir yani geliştiriciler Ethereum ağında yeni uygulamalar oluşturabilir.


Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

PlanB: Floor Modele Bir Ay Daha Şans Vereceğim!

Sonraki Haber

Chainlink’te Pozitif Sinyaller: LINK Fiyatı Artışa Geçebilir

İlgili Haberler