Balinalar, Cüzdanlar: Ethereum Dünyasında Neler Oluyor?

Balinalar, Cüzdanlar: Ethereum Dünyasında Neler Oluyor?

Bir veri analiz firması olan Glassnode, piyasa hacmi bakımından en büyük ikinci kripto para birimi Ethereum (ETH) ile ilgili iki büyük göstergenin yeni rekor seviyelere (ATH) ulaştığını açıkladı. Yapılan açıklamalara göre bu metrikler ETH cüzdanları ile ilgili. Ayrıca elde edilen verilere göre bir süre önce bir kişi 300.000 ETH’u sahipleri belli olmayan üç adrese gönderdi.

Ethereum Cüzdanları

Glassnode analiz şirketi tarafından paylaşılan verilere göre, Ethereum cüzdanlarıyla ilgili iki büyük metrik yeni ATH’leri gördü. 0,01 ETH’den fazla varlık bulunduran cüzdan sayısı,7.863.908.000’e kadar yükseldi. Bu da bir önceki rekor seviyenin 608 cüzdan üzerine çıkıldığını gösteriyor.

Ayrıca yine Glassnode verilerine göre içinde varlık bulunan Ethereum cüzdan sayısı da yalnızca bir günde 3.494 artarak yeni bir rekor kırdı. Her iki metrikteki artış da değerlendirildiğinde, insanların giderek Ethereum’a daha fazla ilgi duyduğu ve yatırımcıların genel itibariyle bireysel olduğu şeklinde yorumlanıyor.

300.000 ETH’luk İşlem

Twitter’ın dev işlemleri kaydeden kripto para sayfası Whale Alert, bugünün ilk saatlerinde çok büyük Ethereum işlemlerinin gerçekleştiğini ortaya çıkardı. Ortaya çıkan bilgilere göre arka arkaya 100.000 ETH’luk 3 işlem gerçekleşti. Toplamda 300.000 ETH’luk bu işlemin yaklaşık olarak değerinin 68.4 milyon dolar olduğunu ifade edebiliriz. Bunların yanında işleme üç cüzdan dahil oldu ve bir cüzdana iki kez 100.000 ETH gönderildi.

Bunların yanında daha sonra Whale Alert, Güney Koreli Bithumb borsası içinde iki cüzdan arasında 37.000 ETH’luk başka bir işlem gerçekleştiğini tespit etti.

Yapılan açıklamalara göre bu üç büyük transfer, bu yıl hızla büyüyen DeFi ile bazı bağlantılara sahip olabilir ve DeFi uygulamalarında daha fazla ETH kilitleniyor olabilir. Ayrıca birçok yatırımcı ve analist DeFi piyasasında yaşanan büyüme ile birlikte fiyatın neden artmadığını merak etmeye devam ediyor.

Haberlerimizi Facebook, Telegram kanalımızdan, Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.