Balinalar Bitcoin’e Hücum Ediyor: Son 2 Gündeki Alımlar Dikkat Çekiyor!

İlayda Peker

İçinde 1.000 ile 10.000 BTC arasında varlık bulunan Bitcoin balinaları son iki gün içinde büyük satın alımlar yaptı. Santiment’e göre, büyük Bitcoin cüzdanları son 2 gün içinde yaklaşık olarak 40.000 adet kripto para birimi aldı.

Büyük Alımlar

Bugün itibariyle BTC balinaları, kripto para piyasasındaki son düşüş başlamadan önceki dönemle aynı miktarda kripto para birimine sahipler. Dolayısıyla balinaların yaptığı son alımlar piyasada bir alım baskısını tetikledi ve fiyat yeniden 42.000 dolarlık önemli direncin üzerine yükseldi. Bitcoin piyasa hakimiyeti de bu dönemde artış gösterirken, lider kripto para birimi şu anda 42.000 dolarlık desteği korumak için çabalıyor.

Santiment raporunda ise konuyla ilgili olarak, Bitcoin fiyatının toparlanma yaşadığı, 42.000 doların üzerine yükseldiği ve bunun balina hareketleri ile ilgili olduğu ifade ediliyor. Bitcoin balinalarının sadece iki gün içinde 40.000’den fazla Bitcoin alımı yaptığı düşünüldüğünde aslında bu tez oldukça mantıklı görünüyor.

Bunlara ek olarak 2021 yılından bu yana devam eden düşüş sırasında uzun vadeli yatırım stratejisi benimseyen kripto para sahiplerinin panik satış yapmamış olması da dikkatleri çekiyor. Ayrıca bu cüzdanlar her düşüş bir satın alma fırsatı olarak değerlendirdi.

Boğalar ve Ayılar

Bitcoin boğaları 2021’de kripto para birimlerinin fiyatını önemli ölçüde yukarı çekerken, 10 Kasım’dan bu yana ayıların hakim olduğu ifade edilebilir. Bitcoin fiyatı düşüşün etkisi ile tüm zamanların en yüksek seviyesinin yaklaşık olarak %35 altında işlem görüyor.

Bunun yanında boğalar henüz vazgeçmiş değil. Piyasada görülen hareketler boğaların ve ayıların şu anda ciddi bir mücadele içinde olduğunu ve bu noktada da 42.000 dolar ve 50.000 dolarlık seviyelerin çok önemli olduğunu ortaya koyuyor. Ayrıca analistler 40.000 doları da önemli bir seviye olarak nitelendiriyor.Total
7
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

SEC Başkanı Gary Gensler, Kripto Regülasyonlarının Ana Temasını Aktardı

Sonraki Haber

Piyasa Kana Bulandı: Bitcoin (BTC) 6 Ayın En Düşük Seviyesinde!

İlgili Haberler