Balina, Sadece 3 Günde 132.000’den Fazla BTC İşlemi Gerçekleştirdi

İlayda Peker

Elde edilen son verilere göre yeni bir Bitcoin cüzdanı bir haftadan daha kısa bir sürede 3 milyar dolar değerinden daha fazla Bitcoin alımı yaptı ve bu da cüzdanın servetinin şu anda oldukça fazla olduğunu gösteriyor.

Sadece 3 Günde 132.000’den Fazla BTC

BitInfoCharts’tan alınan veriler, balina adresinin 19 Temmuz ile 21 Temmuz 2022 arasında sadece üç gün içinde, yaklaşık olarak 3 milyar dolar değerinde olan 132.877 BTC aldığını gösteriyor.

Yapılan açıklamalara göre 15 Haziran’da oluşturulan cüzdan, 19 Temmuz’da toplam 345,9 milyon dolar karşılığında 15.499 BTC aldı. Ertesi gün, bir balina sınıfında olan yatırımcı Bitcoin transferlerini 1,06 milyar dolarlık bir satın alma ile 45.499 BTC seviyesine yükseltti. Son gün ise balina, 1,64 milyar dolarlık fiyat ile 71.879 BTC aldı.

Yüksek net değerli yatırımcının işlem geçmişine bakıldığında BitInfoCharts, balinanın Bitcoin‘inin büyük bir kısmının belirli bir Coinbase cüzdanından geldiğini, BTC’nin geri kalanının ise çoğunlukla daha önce en zengin borsa dışı Bitcoin cüzdanı olarak nitelendirilen cüzdandan geldiğini gösteriyor.

Bunlara ek olarak eski en zengin Bitcoin balinası bu ayın başlarında satış yapmaya başladı ve bu satışlar öncesinde cüzdan bakiyesinin 132.883 BTC olduğu ifade ediliyor. Yapılan satışlarda/işlemlerde bahsi geçen balina  Coinbase cüzdanına ya da şu anda en zengin Bitcoin balina unvanına sahip olan cüzdana gönderimler yaptı.

Kripto cüzdanları arasında bir bağlantı olmasına rağmen, balinanın fonları taşımasının nedeni belirsiz. Balina, güvenlik nedenleriyle veya doğrudan, OTC satışı kolaylaştırmak için BTC’lerini hareket ettiriyor olabilir.

Bitcoin Fiyatı

Lider kripto para birimi Bitcoin geçtiğimiz hafta 24.000 doların üzerine yükseldikten sonra düzeltme yaptı ve yazının kaleme alındığı sırada Bitcoin 22.000 dolar sınırında işlem görüyor.

Analistlere göre şu anda 22.000 dolar önemli bir seviye ve bu seviyenin kırılımı yeniden 23.000 doların testini getirebilir.Total
10
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Dogecoin Kopyasında Rugpull İddiaları: Fiyat Yüzde 99’dan Fazla Düştü!

Sonraki Haber

Binance CEO’sundan Ponzi Davası!

İlgili Haberler