Balina Harekete Geçti: Ne Kadar Bitcoin Aldı?

İlayda Peker

Elde edilen son bilgilere göre borsa ile bağlantısı olmayan dünyanın en zengin Bitcoin (BTC) balinası bir kez daha piyasaya giriyor. Bu ne anlama geliyor?

Bitcoin Balinası Hareketlendi

Yaklaşık 5.5 milyar dolar değerinde 120.000’den fazla Bitcoin’e sahip olan adres,lider kripto para birimi yedi günün en yüksek seviyesinin yaklaşık %5 altında seyrederken 3.241 BTC daha alım yaptı.

Kripto borsaları Binance ve Bitfinex tarafından kontrol edilen cüzdanlardan sonra genel olarak en zengin üçüncü BTC balinası konumunda bulunan cüzdan, 5 Nisan’da başlangıçta 289 BTC ve ardından 2.952 BTC alım yaptı. Yeni alınan BTC’nin toplam değeri ise 145 milyon doların biraz üzerinde.

Öte yandan elde edilen verilere göre balinanın son haftalardaki hareketleri, BTC fiyatı kadar değişkendi ve bu haftanın birikim dönemi, bir dizi büyük çıkıştan günler sonra geldi. 21 Mart’tan Mart ayının sonuna kadar adres, 3.000 Bitcoin satmış gibi görünüyordu ve 1 Nisan’dan 5 Nisan’ın erken saatlerine kadar cüzdandan 4.500 BTC daha ayrıldı Böylece toplam satış değerini üç haftadan kısa bir sürede 336 milyon doların biraz üzerine çıkarmış oldu.

Hamleler Ne Anlama Geliyor?

Blockchain analitik firması Glassnode’un zincir içi analisti, Nisan ayının tipik olarak yoğun Bitcoin alımı kaydettiğini ifade ediyor. Checkmate takma adını kullanan bir analist, hem balinaların hem de birden az BTC’ye sahip olanlar cüzdanların şu anda satın alım yaptığını ifade ediyor.

Konuyla ilgili olarak yapılan açıklamalarda ise, tarihsel olarak ayı piyasalarının balina cüzdan hamleleri ile bağlantılı olduğunu ve ayda 96.000 BTC’ya yakın satışlar gerçekleştiğini ifade ediyor. Ayrıca şu anda hacimde gerileme olduğu ancak alımların hız kazanmış olmasının dikkatleri çektiği de ifade ediliyor.


Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Ethereum Teknik Analiz: ETH Fiyatında Önemli Noktalar

Sonraki Haber

Amerika’dan Yeni Kripto Para Açıklaması!

İlgili Haberler