Balina 48 Saat İçinde 1.010 NFT Sattı: Şimdiye Kadarki En Büyük Satış!

Bitcoin Haber

Nansen’den alınan verilere göre, halk arasında Machi Big Brother olarak bilinen nonfungible token (NFT) balinası Jeffrey Hwang, 48 saat içinde toplam 11.680 Ether veya 18,6 milyon $ karşılığında 1.010 token sattı.

Büyük NFT Satışı

Nansen’in Simian Psikometrik Geliştirme Teknisyeni Andrew Thurman, 25 Şubat tarihli bir Twitter mesajında, önceki iki gündeki alım satım faaliyetini vurguladı ve bunun “muhtemelen şimdiye kadarki en büyük NFT satışı” olduğunu belirtti.

Bu büyük satış etkinliğine 90 Bored Ape Yacht Club (BAYC) NFT’si, 191 Mutant Ape Yacht Club (MAYC) NFT’si ve 308 Otherdeed NFT’si dahildi.

Bununla birlikte, Machi Big Brother’ın (Machi) satışını takiben 991 NFT’yi derhal geri satın alması dikkat çekerken, Thurman bunun bir yandan kâr elde ederken bir yandan da “büyük Blur airdrop kârları elde etmek için büyük bir işlem” veya “oldukça çıplak bir piyasa manipülasyonu” yapmak için bir oyun olabileceğini teorileştirdi. “

Machi’nin, kısa süre önce OpenSea’yi işlem hacmi açısından en üst sıradaki NFT platformu olmaktan çıkaran yeni NFT pazarı Blur’dan BLUR token airdrop’un en büyük alıcılarından biri olduğu bildiriliyor.

14 Şubat’ta proje, kullanıcının platforma katılım düzeyine ve Ethereum tabanlı NFT alım satım faaliyetine bağlı olarak ilk tur airdrop’larını topluluğa dağıtmaya başladı.

17 Şubat’ta blockchain analiz platformu Arkham Intel, Machi’nin 1,8 milyon BLUR token aldığını ve hepsini 1,3 milyon dolar karşılığında nakde çevirdiğini belirtti.

Dolayısıyla Machi, NFT alım satım faaliyetlerini artırarak bir sonraki turda yeni BLUR tokenları elde etmek istiyor olabilir; diğer balinalar da aynı şeyi yapmak istiyor olabilir.

NFT Fiyatları

NFT Price Floor’dan alınan verilere göre, Machi’nin başlangıçta terk ettiği en iyi koleksiyonların taban fiyatlarına bakıldığında, BAYC, MAYC ve Otherdeed NFT’lerin fiyatlarının son 24 saat içinde %7,77, %9,2 ve %8,16 düştüğü görülüyor.

Thurman daha sonraki bir yazısında, “Bir adamın airdrop arayışı bazı piyasaları mahvediyor,” dedi.

CoinGecko’ya göre, bu yazının yazıldığı sırada BLUR 0,79 dolar seviyesinde bulunuyor ve fiyatı son yedi günde %17,7 oranında geriledi.

22 Şubat’ta Blur ekibi, projenin yakında ikinci turunda ya da “ikinci sezonda” 300 milyon dolar değerinde tokenı piyasaya süreceğini tweetledi.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Binance.US Shiba Inu (SHIB) için Tam Destek Başlattı!

Sonraki Haber

Analist, GRT, Avalanche ve Polkadot İçin Hedefler Belirledi

İlgili Haberler