Aynı Bitcoin’ler (BTC) Beş Kez Cüzdan Değiştirdi! 

İlayda Peker

Kripto para birimlerinin genelinde bugün de kırmızı bir tablo görüyoruz ve lider kripto para biriminin 60.000 doları dirence çevirmesi ile piyasada endişelerin arttığına şahit oluyoruz. Ancak bu noktada en büyük Bitcoin balinalarından birinin yaptığı bir hamle özellikle dikkat çekiyor.

Bitcoin Fiyatı

Bitcoin fiyatı yazının kaleme alındığı an itibari ile 59.300 dolar seviyesinde işlem görüyor ve son 24 saatte yaklaşık olarak %2’lik düşüşle ilerliyor. Lider kripto para birimi 10 Kasım’da 69.000 dolar ile kendi rekorunu kırdıktan sonra aşağı yönlü bir harekete geçiş yaptı ve yaklaşık olarak 1 haftadır BTC’de rengin kırmızıya döndüğü görülüyor.

Bazı analistler bu noktada endişelenecek bir şey olmadığını ve bu düzeltmenin beklendiğini ifade etseler de, BTC’nin şu anda kritik noktada olduğunu ifade eden analistler de bulunuyor. Dolayısıyla Bitcoin fiyatının yönünün şu an için belirsizliğini koruduğunu ifade edebiliriz.

Ancak bu süreç içinde en büyük Bitcoin balinalarından birinin ciddi bir transfer gerçekleştirmiş olması dikkatleri çekiyor.

913 Milyon Dolarlık Transfer

Bu hafta yapılan açıklamalara göre 0,99 dolar yani 0,00001660 BTC’lik bir ücret karşılığında bir Bitcoin balinası yaklaşık olarak 15.078 BTC2lik işlem gerçekleştirdi. BitInfoCharts’a göre şu anda gönderici cüzdanda hiç Bitcoin bulunmuyor. Ancak eğer transfer gerçekleşmemiş olsaydı bu cüzdan şu anda en büyük 53. cüzdan konumunda bulunacaktı.

Bunlara ek olarak transferlerin takip edilmesi ile BTC’lerin anonim bir cüzdana ve çok kısa süre sonra anonim başka bir cüzdana taşındığı görülüyor. Bu işlemin üzerinden bir buçuk saat geçtikten sonra ise BTC’ler dördüncü bir anonim BTC cüzdanına ve sonrasında beşinci bir anonim cüzdana gönderildi.

BitInfoCharts’a göre, bu beşinci anonim adres, yazım sırasında yaklaşık 898 milyon dolar değerindeki varlıkla dünyanın en zengin 53. Bitcoin cüzdanı unvanını aldı.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Bitcoin (BTC) Neden Düşüyor? Kritik Seviyeler Neler?

Sonraki Haber

Binance CEO’su CZ, Kripto Para Yatırım Sepetini Açıkladı

İlgili Haberler