Kripto Borsalarında Son Durum Ne? Kazançlar Ne Durumda? 

İlayda Peker

Elde edilen son verilere göre OKX, Mart ayında ABD’nin en büyük borsası konumunda bulunan Coinbase’in işlem hacminin yedi katından fazla işlem hacmi kaydetti. Ayrıca Coinbase’in Mart ayında işlem hacmi konusunda düşüşler yaşadığı görülüyor. 

OKX, Coinbase ve Kripto Piyasası 

Mart ayında hem genel kripto para piyasasında hem NFT’lerde hem CEX’lerde hem de DEX’lerde düşüşler yaşandı. Elde edilen bilgilere göre Coinbase toplam hacmi Mart ayında yaklaşık olarak 88.75 milyar dolardı. 

Uzman isimlere göre kripto para piyasasında CEX’ler arasında büyük bir rekabet var ve düşüşlere rağmen Coinbase’in elde etmiş olduğu rakamlar hala etkileyici. Piyasadaki büyük borsalar arasında ise Binance, Cryptocom, Bybit, FTX, Huobi Global, Gate.io, HitBTC ve KuCoin gibi platformlar bulunuyor. 

Bununla birlikte Coinbase’in Mart 2022 hacmi, Şubat 2022 işlem hacmine göre %4 düştü. Şubat 2022’de Coinbase yaklaşık 93 milyar dolar kazanmıştı. Nomics verilerine göre, Coinbase geçtiğimiz yıl Mart ayında yaklaşık olarak 92 milyar dolarlık hacim kaydetmişti. Dolayısıyla 2022’deki Mart verilerine göre 1 yıl öncesine göre de %3 gibi bir düşüş yaşandığı ifade edilebilir.  

2021 Yılında Kripto Piyasası 

Aslında özellikle Mart ayından sonra kripto para ekosistemine olan ilgi yoğun bir şekilde arttı ve Mayıs 2021’de bazı kripto para birimleri rekor kırdı. Dolayısıyla 2021 yılında Mart ayından sonra kripto para borsalarının işlem hacimlerinde de büyük artışlar yaşandı. Coinbase özelinde de bakıldığında Mayıs 2021 verilerine göre borsa iki ayda işlem hacminde %176 gibi bir artış yaşadı.  

Bunlara ek olarak elde edilen bilgilere göre Coinbase Mart ayında 88 milyar dolar gelir elde etmeyi başarırken, OKX yaklaşık 697 milyar dolar gelir kaydetmeyi başardı. Coinbase’in aksine, OKX hacmi Şubat 2022’ye göre %5 arttı. Şubat 2022’de OKX yaklaşık 658 milyar dolar hacim elde etmişti. 

Buna ek olarak OKX, Mart ayı için yıllık bazda aylık %62 artış kaydetti. Mart 2021’de OKX’in işlem hacmi 428 milyar dolar civarındaydı. 


Total
4
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Bu Veriler Dikkat Çekiyor! Bitcoin Boğa Sezonu Başlayacak Mı?

Sonraki Haber

Shiba Gelişmeleri Devam Ediyor: Dev Fast Food Zincirinden Önemli Hamle 

İlgili Haberler