Axie Infinity Oyununun Lokal Tokeni AXS’de Büyük Düşüş

Bitcoin Haber

Blok zinciri tabanlı oyna-kazan oyunlarından biri olan Axie Infinity’nin yerel tokeni AXS, genel piyasaya paralel olarak düşüş yaşadı. Kripto para analiz platformu IntoTheBlock tarafından hazırlanan veriler, AXS adreslerinin %99,54’ünün zarar durumunda olduğunu gösteriyor. Bu durum, AXS’in kripto boğa koşusu sırasında kendi kategorisinde en iyi performans gösteren varlıklar arasında yer almasına rağmen meydana geldi.

AXS, blok zinciri tabanlı bir ekosistem içinde çalışan bir oyun tokenomiğini başarıyla yürüttüğünde ilk hamle avantajı nedeniyle başlangıçta başarılı olmuştu. Fakat mevcut kârlılık verileri, AXS kullanıcı aktivitesini olumsuz etkileyebilir. Bu tür olaylar genellikle ayı piyasası sırasında görülür.

İlginç bir şekilde, kârlılıktaki düşüşe rağmen, AXS olumlu on-chain ölçümler sergilemeye devam ediyor. Kripto analiz platformu Dapp Radar’ın verilerine göre; AXS, son 30 gün içinde işlemler açısından %30’un üzerinde bir büyüme kaydederek toplam 1,5 milyona ulaştı.

Platform, ağ faaliyetine güvenerek pozitif fiyat hareketine yol açabilecek ilgi oluşturmayı hedefliyor. Bu stratejinin bir örneği, platformun “Streamer Rewards Programı”nı yeniden uygulamaya koyması oldu. Axie Infinity, bu programı Şubat ayında ilk testinin ardından yeniden başlattı. Bu süre zarfında yaklaşık 200 Axie içerik oluşturucusu toplu olarak 1.500 saatin üzerinde yayın yaptı ve Axie Infinity, toplam ödül havuzunu 300 AXS’den 600 AXS’ye yükseltti.

Son olarak, AXS’in kısa vadeli kazançlar elde ettiği görülüyor. Token son 24 saat içinde %1’den fazla artış göstererek 4,56 dolardan işlem görüyordu. Ancak, token son yedi gün içinde yaklaşık %10’luk bir düşüş yaşamıştı. Veriler, Axie Infinity’nin tüm zamanların en yüksek seviyesine dönme konusunda önemli bir zorlukla karşı karşıya olduğunu gösteriyor.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Shiba Coin’de Fiyat Düşüşü devam ediyor: Yatırımcılar Ne Yapmalı?

Sonraki Haber

“Coinbase Borç Geri Alım Teklifini 180 Milyon Dolara Yükseltti”

İlgili Haberler