Axelar ve Lido’nun İşbirliği stETH’yi Cosmos Ekosistemine Getiriyor

Bitcoin Haber

Axelar Network, stETH’yi Cosmos (ATOM) ekosistemine getirmek amacıyla Lido (LDO) ile işbirliği yaptığını duyurdu. Bu gelişme, stETH ve otomatik bileşik sarılmış token olan wstETH’nin Cosmos ağına getirilmesini gerektiriyor. Bu süreç, Ethereum’dan Axelar aracılığıyla Neutron’a köprü kurmayı ve ardından daha geniş IBC zincir ekosistemiyle bütünleşmeyi içerir.

Lido DAO, wstETH’nin Cosmos’ta başarılı bir şekilde konuşlandırıldıktan ve zincirler arası yönetim mekanizmaları sağlam bir şekilde kurulduktan sonra köprünün mülkiyeti, yönetimi ve genel yönetiminin kontrolünü Axelar ve Neutron’dan devralacak. Bu işbirliği, stETH’nin kullanışlılığını ve erişilebilirliğini genişletebilir.

Lido yönetimi, riskleri azaltmayı amaçlayan bir öneri sundu. Teklif, Lido DAO için bir fazlalık yönetim çerçevesinin ana hatlarını çiziyor. İlk öneri, kesinti hükmünün 5 kat artırılarak 25.608 stETH’ye çıkarılmasını içeriyor. Ancak Lido, geçen hafta büyüme göremedi.

Lido, Ethereum Beacon Chain’e yapılan net yeni mevduatlarda hafta boyunca 42.880 ETH’lik etkileyici bir artışla en üst sırayı aldı. Ancak, DeFi havuzlarına yatırılan toplam (w)stETH hacmi, geçtiğimiz hafta %5,72 gibi küçük bir düşüş sergiledi. Bu mevduatların önemli bir kısmı Lybra Finans havuzundan çekilen stETH’lerden kaynaklandı.

Layer 2’ye (L2) köprülenen stETH miktarı, %-0,43’lük mütevazı bir düşüş yaşayarak 134.699 stETH’ye ulaştı. Protokolün zayıf performansının yanı sıra LDO’nun fiyat hareketi de olumsuz etkilendi. Raporlama sırasında LDO, CoinMarketCap’e göre %0,42’lik hafif bir düşüşle 1,52 dolardan işlem görüyordu.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Binance’ın Zorlu Dönemi: BNB Coin Yatırımcılarına Neler Anlatıyor?

Sonraki Haber

Bitcoin İçin Büyük Yükselişe Hazırlık: Analistten İddialı Tahminler

İlgili Haberler