Avustralya Senatosu Kripto Para Düzenlemelerini İncelemeye Aldı

Bitcoin Haber

Avustralya Senatosu, Senatör Andrew Bragg tarafından sunulan kripto para birimi tasarısını inceledi ve tasarıyı geçireceği konusunda bazı değişiklikler talep etti. Senato, ülkenin dijital varlık düzenlemelerinde önemli bir adım olduğunu belirterek, Avustralya’daki kripto varlıkların ve işlemlerin vergi muamelesini gözden geçirme çağrısı yaptı. Tasarının yazarlarından, Altın ve Gümüş Standardı ve BetaCarbon Token gibi belirli varlık tabanlı token’ları stablecoin tanımının dışında tutmalarını ve geçiş döneminin üç aydan dokuz aya uzatılmasını istedi.

Senato, Vergilendirme Kurulu’nu da 2024 yılı başında mevzuat çıkarma hedefiyle kripto varlıkların ve işlemlerin vergi muamelesini gözden geçirmeye çağırdı. Bunun yanında, hükümetin Avustralya’daki borçlanmaya yönelik potansiyel politika yanıtları için Finansal Düzenleyiciler Konseyi’nin tavsiyelerini tam olarak uygulaması gerektiğini belirtti.

Avustralya Hazine Bakanlığı daha önce, bankaların kripto para firmalarına yönelik hizmetlerini kesme eğiliminin, sektörü yeraltına itmek gibi istenmeyen sonuçlara yol açabileceğini kabul etmişti. Senatör Bragg, Mart ayında tüketicileri korumak ve yatırımcıları teşvik etmek amacıyla Dijital Varlıklar Yasa Tasarısı 2023’ü tanıtmıştı. Bu tasarının stablecoin’ler, borsaların lisanslanması ve saklama gereklilikleri için düzenleyici öneriler sunduğu belirtildi.

Son olarak, Senato Komitesi’nin tasarı hakkında rapor sunma sürecinin birkaç kez uzatıldığı ve son tarihin 4 Eylül’e ertelendiği ifade edildi. Bu durum, hükümetin dijital varlık düzenlemelerine yaklaşımının Avustralyalı yatırımlara zarar verdiği yönünde eleştirilere neden oldu.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Eylül Ayında Yükselebilecek Üç Altcoin: Chainlink, Ocean Protocol ve DASH

Sonraki Haber

Bitcoin Fiyatında 22.000 Dolarlık Gerileme Olasılığı Artıyor

İlgili Haberler