Avustralya da Tartışmalara Dahil Oldu: “Dogecoin (DOGE) Abartılıyor”

İlayda Peker

The Canberra Times’ın haberine göre, Dogecoin bu yılın başlarında yatırımcıların ilgisini büyük ölçüde üzerine çekmiş olsa da şaka kripto para birimi, bir Avustralya Merkez Bankası (RBA) yetkilisine göre insanların düşündüğü kadar popüler olmayabilir.

Dogecoin Abartılıyor Mu?

RBA’daki ödemeler başkanı Tony Richards yaptığı son açıklamalarda, yüksek kripto para birimi benimseme oranlarını gösteren anketlerin doğruluğunu sorguladı. Richards özellikle tüm Avustralyalıların %5’inin meme kripto para birimi Dogecoin‘e sahip olduğunu gösteren yakın tarihli bir anketten bahsetti.

Richards, bu tür çevrimiçi anketlerin muhtemelen yaşlıları ve internet bağlantısı zayıf olan bölgeleri hariç tuttuğunu açıklıyor. RBA yetkilisi, meme kripto para biriminin piyasa değerinin bu yılın başlarında şaşırtıcı bir şekilde 88 milyar dolara ulaştığına ve bunun piyasanın durumunu gösterdiğine inandığına da dikkat çekti.

“Avustralya Doları İçin Tehdit Yok”

Richards, kripto para birimlerinin hızla yaygınlaşmasına rağmen, bir ödeme aracı olarak yaygın bir şekilde benimseneceğine inanmadığından, bunların Avustralya doları için bir tehdit oluşturduğunu düşünmüyor:

Mağazaların fiyatlarını kripto para birimlerinde yayınladığını veya yıllık raporlarını kripto para birimlerinde yapan şirketleri veya kripto para birimlerinde ödeme almak isteyen birçok insanı göremiyorum.

Öte yandan Richards, yatırımcıların, düzenleyici belirsizlik, çevresel etkileri ve cezai kullanım durumları gibi kripto para birimleriyle ilişkili riskler konusunda daha uyanık olabileceğine inanıyor. Bir kripto para şüphecisi olmasına rağmen Richards, işinin bir parçası olarak yeni ödeme araçlarını öğrendiğinde 2014 yılında bir kripto cüzdanı yarattığını da itiraf ediyor.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Bitcoin (BTC) Boğa Piyasası Henüz Bitmedi: Analistler Açıklıyor!

Sonraki Haber

Bitcoin ve Kriptolar Düşüşünü Sürdürüyor: Yükseliş Başlayacak Mı?

İlgili Haberler