AVAX Balinaları Hangi Altcoin’lere Yatırım Yapıyor?

İlayda Peker

Bir balina gözetleme web sitesinden alınan yeni veriler, en büyük 1.000 Avalanche (AVAX) balinası tarafından hangi kripto varlıklarının alındığını ortaya çıkardı.

AVAX Balinalarının Birikimleri

Kısa süre önce akıllı sözleşme platformunu ve Ethereum (ETH) rakibini takip etmeye başlayan WhaleStats’a göre, büyük AVAX yatırımcıları, ortalama olarak binlerce dolar değerinde stablecoin ve diğer bazı altcoin’lere yatırım yapıyor.

AVAX balinaları tarafından geçtiğimiz gün en çok satın alınan token, ortalama 14.089 dolarlık satın alma tutarıyla Abradacadabra.money kredi platformunun sabit kripto parası Magic Internet Money (MIM) oldu. Avalanche ise ortalama 13,899 dolar satın alma tutarıyla ikinci sırada yer alıyor.

AVAX blok zincirinde sırasıyla USD Coin (USDC) ve Tether (USDT) stablecoin’lerini temsil eden USDC.e ve USDT.e, üç ve dört numarada yer alıyor..

Beşinci sırada merkezi olmayan borsa (DEX) platformu Pangolin (PNG) yer alırken, merkezi olmayan rezerv para birimi protokolü Wonderland (TIME) altıncı sırada yer alıyor.

Avalanche tabanlı merkezi olmayan borsa TraderJoe (JOE), yedi numarada yer alıyor ve ardından AVAX protokolüne köprülenmiş Bitcoin ve Ethereum token’ları olan Wrapped Ethereum (WETH.e) ve Wrapped Bitcoin (WBTC.e) geliyor. Wrapped Avalanche (WAVAX) ile de liste tamamlanıyor.

Avalanche Balinaları

WhaleStats ayrıca Avalanche balinalarının en çok elinde bulunan kripto varlıklarının AVAX, WETH.e, USDC.e, JOE, USDT.e, MIM, WBTC.e, WAVAX, Wrapped Chainlink (LINK.e) olduğunu ifade ediyor.

İstatistikler, Avalanche balinalarının 267.613 dolar değerinde ortalama 2.440 AVAX tokenine sahip olduğunu gösterirken, genel olarak balinalar tarafından tutulan dolar değerine göre en büyük token pozisyonu Wrapped Ethereum.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Shiba Inu Yakımları Devam Ediyor: Ne Kadar SHIB Yakıldı?

Sonraki Haber

Uzman Analist, Shiba Inu ve Dogecoin Hakkında 2022 Beklentisini Aktardı

İlgili Haberler